تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه حمایتی ۲۸۵۰۰ دلاری با افزایش تقاضا روبرو شد و از کف نوسانی روزانه قیمت در حدود ۲۸۶۳۵ دلار، روند صعودی تازه ای را آغاز کرد. بعد از عبور از مانع ۲۹۰۰۰ دلار، منطقه مقاومت ۲۹۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته)، از سطح ۳۰۰۰۰ دلار هم گذشت ولی بعد از تشکیل بالاترین سطح روزانه در حدود ۳۰۱۸۸ دلار نتوانست به مسیر صعودی خود ادامه داده و به این ترتیب به فاز تحکیم وارد شد.

نمودار بیتکوین 12 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 5 خرداد

در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی نزدیک به ۲۹۸۰۰ دلار (۲۹۸۳۲ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. اولین مقاومت در روند صعود این ارز، نزدیک به سطح ۲۹۹۵۰ دلار واقع است. پس از آن، مقاومت موجود در حدود ۳۰۱۸۰ دلار مانع حرکت گاوها می شود. ولی مقاومت اصلی همچنان نزدیک منطقه ۳۰۶۰۰ دلاری در حال تشکیل است. حرکتی قاطع بالاتر از سطح مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری می تواند آغازکننده یک جهش مستمر قیمت باشد. در این حالت، قیمت احتمالاً منطقه مقاومت ۳۱۲۰۰ دلاری را نیز پشت سر می گذارد.

ولی اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۳۰۱۸۰ دلاری عبور کند، در آستانه آغاز یک روند نزولی تازه قرار می گیرد. اولین حمایت در این مسیر نزولی نزدیک به سطح ۲۹۴۰۰ دلار قرار خواهد داشت.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ یک شنبه 29 خرداد

اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۹۲۵۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت صعودی ۲۸۶۳۵ دلار به ۳۰۱۸۸ دلار به یاری خریداران خواهد آمد. شکست نزولی زیر حمایت ۲۹۲۵۰ دلاری باعث کاهش بیشتر و حرکت به سمت حمایت اصلی در نزدیکی تراز ۲۸۵۰۰ دلار می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۹۴۰۰ و ۲۹۲۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۹۹۵۰ و ۳۰۱۸۰ و ۳۰۶۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.