تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین یک موج بازیابی را بالاتر از سطوح ۳۶۰۰۰ و ۳۷۰۰۰ دلاری آغاز کرد و موفق شد تراز ۳۷۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ را پشت سر بگذارد. ولی در نزدیکی سطوح ۳۸۲۰۰ و ۳۸۵۰۰ دلاری با مقاومت سختی مواجه شد و نتوانست از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی سقف نوسانی ۴۳۴۹۰ دلار به ۳۲۹۵۰ دلار عبور کند. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت در نزدیکی ۳۸۴۹۰ دلار ثبت شده و قیمت شروع به کاهش کرد.

در این روند نزولی، قیمت ابتدا زیر منطقه حمایتی ۳۷۲۰۰ دلاری شکسته شد. همانطور که از نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD پیداست، زیر یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۳۷۱۵۰ دلار هم شاهد شکست قیمت بودیم.

چارت بیتکوین 7 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 7 بهمن

بیت کوین اکنون با قیمت ۳۶۰۰۴ دلار و پایین تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در چارت یک ساعته) معامله می شود. در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به تراز ۳۷۰۰۰ دلار مانع حرکت گاوها می شود.

پس از آن، اولین مقاومت نزدیک به منطقه ۳۸۰۰۰ و ۳۸۵۰۰ دلاری قرار دارد. شکست صعودی بالاتر از مقاومت ۳۸۵۰۰ دلاری می تواند آغازگر یک حرکت صعودی ثابت باشد. مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۳۹۲۰۰ دلار خواهد بود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 6 مرداد

در صورتی که بیت کوین نتواند روند افزایشی جدیدی را بالاتر از تراز ۳۸۰۰۰ دلاری شروع کند، به کاهش خود ادامه خواهد داد. در این حالت، نزدیک ترین حمایت نزدیک به منطقه ۳۵۷۰۰ دلاری به کمک گاوها می آید.

اکنون، اولین حمایت اصلی در نزدیکی منطقه ۳۵۰۰۰ دلاری مشاهده می شود که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت صعودی ۳۲۹۴۰ دلار به بالاترین ۳۸۴۹۰ دلار واقع است. شکست نزولی زیر ناحیه حمایتی ۳۵۰۰۰ دلاری ممکن است قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۳۳۲۰۰ دلار سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۵۷۰۰ و ۳۵۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۷۰۰۰، ۳۸۰۰۰ و ۳۸۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.