تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین روند اصلاح صعودی خود را بالاتر از منطقه مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری آغاز کرد. این موج بهبود بالاتر از سطوح ۲۰۲۰۰ و ۲۰۵۰۰ دلار ادامه یافت. در نتیجه این حرکت، قیمت از سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% روند نزولی کلیدی ۲۲۹۵۰ دلار به ۱۷۶۰۰ دلار گذشت و بالاتر از ناحیه مقاومت ۲۱۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت.

اما خرس ها که بالاتر از سطح ۲۱۵۰۰ دلار فعالیت خود را از سرگرفته بودند باعث شدند سقف قیمت روزانه در نزدیکی ۲۱۶۹۸ دلار شکل گرفته و قیمت شروع به اصلاح نزولی کند. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD مشاهده می کنید که قیمت یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۱۱۷۵ دلار را به سمت پایین شکسته است.

نمودار بیتکوین 8 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 1 تیر

در حال حاضر بیت کوین با قیمتی زیر ۲۱۰۰۰ دلار (۲۰۲۸۲ دلار در این لحظه) معامله می شود. نزدیک ترین مقاومت در مسیر صعود این ارز نزدیک به سطح ۲۰۵۵۰ دلار و اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطوح ۲۱۰۰۰ دلار و ۲۱۲۲۰ دلار قرار دارند. حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت ۲۱۲۲۰ دلاری احتمالاً با حرکت به سمت تراز ۲۱۷۰۰ دلار همراه می شود. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است در جلسات آینده قیمت را به سطح ۲۲۲۰۰ دلار برساند.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر بیت کوین نتواند با موفقیت از منطقه مقاومت ۲۱۲۲۰ دلاری عبور کند، می تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار و SMA 100 یک ساعته خواهد بود.

حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۱۹۶۵۰ دلار دیده می شود که در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۱۷۶۰۰ دلار به ۲۱۶۹۸ دلار واقع است. شکست نزولی به زیر حمایت ۱۹۶۵۰ دلاری می تواند در کوتاه مدت باعث افزایش مومنتوم نزولی بیت کوین شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۰۰۰۰ و ۱۹۶۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۵۰۰، ۲۱۲۲۰ و ۲۱۷۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.