تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین تا بالای منطقه مقاومت ۴۷۵۰۰ دلاری افزایش یافت و با عبور از منطقه مقاومت ۴۸۰۰۰ دلاری به سقف قیمت روزانه خود در ۴۸۲۰۰ دلار رسید. پس از آن، یک حرکت اصلاح نزولی قیمت را به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۴۴۴۶۸ دلار به سقف نوسانی ۴۸۲۰۰ دلار کشاند. هرچند بیت کوین همچنان بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته) با قیمت ۴۷۲۴۴ دلار معامله می شود.

به علاوه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک الگوی مثلث با حمایتی نزدیک به ۴۶۳۰۰ دلار در حال تشکیل است.

چارت اتر 11 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 10 فروردین

در روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطح ۴۷۶۰۰ دلار با اولین مانع برخورد می کند. در صورت عبور از آن، مقاومت بعدی در نزدیکی منطقه ۴۷۸۰۰ دلاری و خط روند مثلث در مقابل گاوها قرار می گیرد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت این مثلث ممکن است BTC را به ۴۸۲۰۰ دلار برساند. در این حالت، مانع بعدی نزدیک به تراز ۴۹۰۰۰ دلار خواهد بود. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به سطح کلیدی ۵۰۰۰۰ دلار برساند.

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۷۸۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، می تواند کاهش بیشتری را تجربه کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۷۰۰۰ دلاری می باشد. حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۶۸۰۰ دلار به کمک گاوها می آید. در حال حاضر، حمایت اصلی در نزدیکی سطح ۴۶۴۰۰ دلار و خط روند مثلث در حال شکل گیری است.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 16 فروردین

شکست نزولی به زیر منطقه حمایتی ۴۶۳۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت ۴۶۰۰۰ دلار و SMA ساعتی ۱۰۰ هدایت کند. هر گونه کاهش بیشتر در کوتاه مدت فشار زیادی بر گاوها وارد خواهد کرد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۶۸۰۰ و ۴۶۳۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۷۸۰۰ و ۴۸۰۰۰ و ۴۸۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.