تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین از روز گذشته افزایش قابل توجهی را تا بالای سطح ۴۲۰۰۰ دلار آغاز کرد و توانست با تثبیت موقعیت خود بالاتر از مقاومت ۴۳۰۰۰ دلاری در نزدیکی تراز ۴۴۰۰۰ دلار تحکیم شود.

این حرکت تا حدود مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری ادامه یافت، ولی در این ناحیه فروشندگان وارد میدان شدند و با فعالیت خود قیمت را به سطح فعلی آن رساندند. اکنون بیت کوین با قیمتی بالاتر از ۴۴۰۰۰ دلار (۴۴۱۴۸ دلار در این لحظه)و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود.

بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 11 اسفند

به علاوه، یک مثلث انقباضی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۴۴۴۵۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است. نزدیک ترین مقاومت در مسیر صعود بیت کوین، بلافاصله در نزدیکی تراز ۴۴۲۰۰ دلار در مقابل گاوها قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی بعد از آن، نزدیک به سطح ۴۴۴۵۰ دلار و خط روند بالایی مثلث مانع حرکت بیشتر آنها خواهد شد.

در حال حاضر، مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۵۰۰۰ دلار شکل می گیرد. حرکتی قاطع بالای مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را تا بالای ۴۵۵۰۰ دلار افزایش دهد.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۴۵۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سربگذارد، احتمالاً یک اصلاح نزولی تازه را آغاز خواهد کرد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۳۸۰۰ دلار و خط روند پایینی مثلث قرار دارد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 22 تیر

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۴۳۰۰۰ دلار سدی در مقابل فروشندگان ایجاد می کند. در صورت افت قیمت تا زیر سطح حمایت ۴۳۰۰۰ دلاری، ممکن است قیمت تا ۴۱۰۰۰ دلار کاهش یابد. این حمایت در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۳۷۰۳۰ دلار به ۴۴۹۵۵ دلار واقع است.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD به تدریج از منطقه اشباع خرید خارج می شود.

حمایت های اصلی: ۴۳۸۰۰ و ۴۳۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۴۲۰۰ و ۴۴۴۵۰ و ۴۵۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.