تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین از بالای منطقه مقاومت ۲۴۰۰۰ دلاری شروع به کاهش کرد و به زیر سطوح ۲۳۵۰۰ و ۲۳۲۵۰ دلار رسید و در این ناحیه به یک منطقه نزولی کوتاه مدت وارد شد. این روند کاهشی، پایین تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته شتاب بیشتری پیدا کرد و باعث شد قیمت حتی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۰۶۹۵ دلار به ۲۴۶۷۱ دلار را هم لمس کند. در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی زیر ۲۳۲۰۰ دلار (۲۲۸۵۲ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود.

نمودار بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 12 مرداد

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۳۲۵۰ دلار در حال شکل گیری است. با این حال، به نظر می رسد که گاوها از منطقه حمایتی ۲۲۶۸۰ دلاری با قدرت محافظت می کنند.

در روند صعودی این ارز، قیمت در نزدیکی سطح ۲۳۲۵۰ دلار و خط روند مذکور با اولین مانع مواجه می شود. مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۲۳۵۲۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته سر راه گاوها قرار می گیرد. ولی مقاومت اصلی همچنان در نزدیکی منطقه ۲۴۱۸۰ دلاری مشاهده می شود. بسته شدن قیممت بالاتر از منطقه مقاومتی ۲۴۱۸۰ دلاری می تواند با فراهم کردن زمینه افزایشی مناسب، قیمت را تا مرز ۲۴۶۵۰ دلار افزایش دهد. در این حالت، مقاومت مهم بعدی نزدیک به سطح ۲۵۰۰۰ دلار مانع افزایش بیشتر قیمت خواهد شد.

همچنین بخوانید:   بیت کوین بعد از سه هفته، به بالای 22 هزار دلار صعود کرد

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۳۲۵۰ دلاری و خط روند را پشت سر بگذارد، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد و نزدیک به سطح ۲۲۶۸۰ دلار به اولین حمایت برخورد می کند. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۲۲۱۰ دلار از افت سریع قیمت جلوگیری می کند. این حمایت در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% روند صعودی ۲۰۶۹۵ دلار به ۲۴۶۷۱ دلار واقع است. هرگونه کاهش بیشتر ممکن است قیمت را به سطح ۲۲۰۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۲۶۸۰ و ۲۲۲۱۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۳۲۵۰ ، ۲۳۵۲۰ و ۲۴۱۸۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.