تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از اینکه بیت کوین توانست بالاتر از سطح پیووت ۳۷۵۰۰ دلاری باقی بماند، به صعود خود ادامه داد و بعد از پشت سر گذاشتن منطقه مقاومت ۳۸۵۰۰ دلاری، بالاتر از سطح ۳۹۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت در نزدیکی تراز ۳۹۲۹۰ دلار تشکیل شد و اکنون در حال تحکیم است.

اصلاحی جزئی قیمت بیت کوین را به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی حرکت صعودی کف نوسانی ۳۶۶۶۵ دلار به سقف ۳۹۲۹۰ دلار در حدود ۳۸۴۱۰ دلار رساند.

در مسیر صعودی، نزدیک ترین مقاومت نزدیک به سطح ۳۸۸۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار دارد. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به منطقه ۳۹۲۰۰ دلاری می باشد. حرکتی قاطع بالاتر از منطقه ۳۹۲۰۰ دلاری احتمالاً قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری سوق می دهد. هرگونه افزایش بیشتر می تواند راه را برای صعودی بیشتر این ارز در جلسات آینده باز کند. در چنین شرایطی، مقاومت اصلی بعدی نزدیک به تراز ۴۱۲۰۰ دلار مانع حرکت گاوها خواهد شد.

چارت بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 13 بهمن

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از تراز ۳۹۲۰۰ دلار حرکت تازه ای را آغاز کند، با یک اصلاح نزولی دیگر تا اولین حمایت نزدیک به منطقه ۳۸۵۰۰ دلاری افت پیدا می کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 30 تیر

اولین حمایت اصلی در صورت تداوم این روند نزولی، در نزدیکی منطقه ۳۸۰۰۰ دلاری دیده می شود که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی حرکت صعودی ۳۶۶۶۵ دلار به ۳۹۲۹۰ دلار قرار دارد. بعد از آن، حمایت اصلی نزدیک به خط روند و تراز ۳۷۵۰۰ دلار است. شکست نزولی زیر منطقه حمایتی ۳۷۵۰۰ دلاری احتمالاً در کوتاه مدت با افت شدید قیمت همراه می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۸۰۰۰ و ۳۷۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۸۸۰۰ و ۳۹۲۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.