تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین که تلاش می کرد از سطوح مقاومت ۳۸۸۰۰ دلار و ۳۹۰۰۰ دلار عبور کند، موفق به شکست منطقه مقاومت ۳۹۰۰۰ دلاری نشد و به این ترتیب، روند نزولی جدیدی را آغاز کرد. پیش از آن نیز سقف نوسانی قیمت در حدود ۳۹۱۷۰ دلار شکل گرفت. در پی این اصلاح نزولی، قیمت زیر سطوح ۳۸۸۰۰ و ۳۸۵۰۰ دلاری حرکت نمود. حتی خرس‌ها موفق شدند قیمت را به زیر ۳۸۰۰۰ دلار و پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته) برسانند.

چارت بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 14 اردیبهشت

با کمتر شدن فعالیت فروشندگان، قیمت در حدود تراز ۳۷۵۰۷ دلار کف سازی نموده و اکنون در حال اصلاح است. بیت کوین بعد از عبور از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی سقف نوسانی ۳۹۱۶۹ دلار به ۳۷۵۰۷ دلار ، به سطح فعلی در حدود ۳۷۹۹۳ دلار رسید و در نزدیکی تراز ۳۸۳۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته با اولین مقاومت مواجه است.

به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۳۸۳۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است. این خط روند در مجاورت سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت نزولی ۳۹۱۶۹ دلار به ۳۷۵۰۷ دلار واقع است.

مقاومت مهم بعدی نیز می تواند نزدیک منطقه ۳۸۸۰۰ دلاری مانع حرکت گاوها شود. بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت ۳۸۸۰۰ دلاری می تواند شانس حرکت به بالای منطقه مقاومت ۳۹۰۰۰ دلار را افزایش دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 16 خرداد

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۸۳۵۰ دلاری را با قاطعیت پشت سربگذارد، به حرکت نزولی خود ادامه داده و در نزدیکی تراز ۳۷۷۰۰ دلار با اولین حمایت برخورد می کند.

حمایت بعدی هم نزدیک به سطح ۳۷۵۵۰ دلار قرار دارد. شکست نزولی زیر حمایت ۳۷۵۵۰ دلاری و آخرین کف نوسانی تشکیل شده، ممکن است باعث تشدید مومنتوم نزولی شده و قیمت را به سمت حمایت ۳۶۵۰۰ دلاری هدایت کند. شکست این سطح حمایتی با احتمال حرکت به سمت ۳۵۰۰۰ دلار همراه است.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۷۷۰۰ و ۳۷۵۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۸۳۵۰ ، ۳۸۸۰۰ و ۳۹۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.