تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه ۱۹۵۰۰ دلاری باقی ماند و با شروع یک موج صعودی تازه، به بالای منطقه مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری رسید و بالاتر از منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری قرار گرفت. اما گاوها نتوانستند در این ناحیه قدرت بیشتری پیدا کنند. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه نزدیک به ۲۰۷۳۲ دلار تشکیل شد و قیمت شروع به اصلاح کرد. این حرکت اصلاحی بیت کوین را به زیر سطوح حمایتی ۲۰۲۰۰ و ۲۰۰۰۰ دلاری کشاند. یک خط روند صعودی کلیدی نیز با حمایتی نزدیک به ۱۹۵۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD تشکیل شد.

نمودار بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 15 تیر

در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی بالاتر از ۲۰۰۰۰ دلار (۲۰۱۸۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. در روند صعودی، قیمت در نزدیکی ۲۰۲۰۰ دلار با نزدیک ترین مانع برخورد می کند. مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۲۰۵۰۰ دلاری قرار دارد. بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری می تواند راه را برای افزایش به سمت تراز ۲۱۲۰۰ دلار هموار کند. در این حالت، تراز ۲۱۵۰۰ دلار به عنوان مانع بعدی وارد عمل می شود.

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری تثبیت شود، می تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطوح ۲۰۰۰۰ و ۱۹۶۵۰ دلار واقع است. حمایت آخر در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶.۴% حرکت صعودی کف نوسانی ۱۹۳۰۰ دلار به سقف نوسانی ۲۰۷۳۲ دلار می باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 22 دی

حمایت بعدی در نزدیکی سطح ۱۹۵۰۰ دلار یا منطقه خط روند به کمک خریداران می آید. بسته شدن زیر منطقه حمایتی ۱۹۵۰۰ دلاری می تواند با افزایش فروش همراه گردد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در نزدیکی سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۰۰۰۰ ، ۱۹۶۵۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۲۰۰، ۲۰۵۰۰ و ۲۱۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.