قیمت بیت کوین نتوانست برای آغاز یک موج بهبود قدرتمند بالاتر از سطوح مقاومت ۲۰۵۰۰ و ۲۰۵۵۰ دلاری به شتاب کافی برسد.در نتیجه، پس از چندین بار تلاش ناموفق، با یک واکنش نزولی پایین تر از منطقه حمایتی ۱۹۵۰۰ دلاری مواجه شد. این اتفاق با کاهش شدید قیمت به زیر حمایت ۱۹۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته همراه شد. در ادامه، قیمت به زیر سطوح ۱۹۲۰۰ و ۱۹۰۰۰ دلار رسید و بعد از ثبت پایین ترین سطح روزانه نزدیک به تراز ۱۸۶۷۰ دلار، مرحله تحکیم آغاز شد.

در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی زیر سطح ۱۹۰۰۰ دلار (۱۸۷۱۳ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ معامله می شود. در نمای ساعتی این جفت ارز نیز می بینیم که یک خط روند نزولی متصل با مقاومتی نزدیک به ۱۹۴۲۰ دلار در مجاورت سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند نزولی ۲۰۱۷۱ دلار به ۱۸۶۷۰ دلار کم کم شکل می گیرد.

نمودار بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 16 شهریور

در صورت افزایش قیمت، تراز ۱۹۰۰۰ دلاردر نزدیکی سطح ۲۳.۶% روند نزولی ۲۰۱۷۱ دلار به ۱۸۶۷۰ دلار به عنوان اولین مانع ظاهر می شود. پس از آن، تراز ۱۹۴۰۰ دلار وارد عمل می شود که در صورت شکسته شدن می تواند قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۱۹۸۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته سوق دهد.

همچنین بخوانید:   راه اندازی فارم جدید استخراج در آرژانتین توسط شرکت Bitfarms

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از منطقه ۱۹۰۰۰ دلاری موج بهبودی مطلوب را شروع کند، احتمالاً به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۱۸۶۵۰ دلاری خواهد بود. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۱۸۵۰۰ دلار دیده می شود. شکست نزولی قیمت پایین تر از حمایت ۱۸۵۰۰ دلاری ممکن است جرقه واکنش های منفی بیشتر و سقوط قیمت تا مرز حمایت ۱۸۰۰۰ دلاری باشد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت اصلی: ۱۸۶۵۰ و ۱۸۵۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۱۹۰۰۰، ۱۹۴۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.