تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین بار دیگر تلاش کرد بالای منطقه مقاومت ۴۷۰۰۰ دلاری مومنتوم خود را افزایش دهد. هرچند نتوانست بالاتر از ناحیه مذکور به حرکت خود ادامه دهد و روندی نزولی را در پیش گرفت.

در ادامه قیمت زیر حمایت ۴۶۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) شکسته شد. قیمت تا زیر حمایت ۴۵۵۰۰ دلاری کاهش یافت و به سمت یک منطقه نزولی کوتاه مدت حرکت کرد. در حال حاضر، گاوها از منطقه حمایتی ۴۵۰۰۰ دلاری دفاع می کنند.

چارت بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 17 فروردین

در صورت افزایش قیمت، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۴۵۴۵۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۴۶۸۴۵ دلار به ۴۵۰۴۸ دلار دیده می شود. مقاومت بعدی می تواند در حدود منطقه ۴۵۸۰۰ تا ۴۵۹۰۰ دلار قرار بگیرد.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۴۶۶۰۰ دلار در حال تشکیل است. برای افزایش مومنتوم صعودی در کوتاه مدت، قیمت باید سطوح مقاومت ۴۶۰۰۰ دلار و ۴۶۶۰۰ دلار را پشت سر بگذارد.

اگر بیت کوین نتواند با قاطعیت از منطقه مقاومت ۴۶۰۰۰ دلاری عبور کند، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۵۲۰۰ دلار مانع افت قیمت می شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 12 مرداد

پس از آن، حمایت ۴۵۰۰۰ دلاری سر راه خرس ها قرار می گیرد ولی شکست نزولی به زیر این منطقه حمایتی می تواند شروع یک افت شدید قیمت باشد. در این حالت، قیمت حتی می تواند در کوتاه مدت تا مرز ۴۴۳۶۰ دلار کاهش یابد و به حمایت بعدی در ۴۴۰۰۰ دلار برخورد کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD به آهستگی در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۵۲۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۵۴۵۰ و ۴۶۰۰۰ و ۴۶۶۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.