تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین که زیر منطقه حمایتی ۳۸۰۰۰ دلار کاهش یافت بود، در نزدیکی منطقه ۳۷۱۵۰ دلاری با حمایت خوبی برخورد و موج بهبود مناسبی را آغاز کرد.

به دنبال این حرکت، قیمت از سطوح مقاومت ۳۸۰۰۰ و ۳۸۵۰۰ دلاری گذشت و توانست بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶.۴% حرکت نزولی ۳۹۵۴۵ دلار به ۳۷۱۵۹ دلار قرار بگیرد.

بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 18 اسفند

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۳۸۹۸۰ دلار شکست قیمت دیده می شود. بیت کوین اکنون با عبور از دو مقاومت مهم ۳۹۵۴۵ و ۴۰۰۰۰ دلار با قیمتی بالاتر از ۴۰۵۰۰ دلار (۴۱۵۳۳ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود.

تداوم این حرکت صعودی بالاتر از مقاومت ۴۰ هزار دلاری بیت کوین را به سمت مقاومت بعدی در حدود منطقه ۴۱۰۰۰ دلار هدایت کرد که تا این لحظه موفق به شکست آن شده است. افزون بر این که، سطح فیبوناچی افزایشی ۱.۶۱۸ حرکت نزولی ۳۹۵۴۵ دلار به ۳۷۱۵۹ دلار نیز در مجاورت مقاومت ۴۱۰۰۰ دلاری قرار دارد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به سطح ۴۲۲۰۰ دلار برساند.

اگر بیت کوین نتواند موضع خود بالاتر از منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری را حفظ کند، احتمالاً با یک اصلاح نزولی تازه روبرو می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۳۹۱۵۰ دلار خواهد بود.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

حمایت بعدی در نزدیکی تراز ۳۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) دیده می شود. در صورت افت قیمت تا زیر سطح حمایت ۳۸۸۰۰ دلار، مومنتوم نزولی این ارز بار دیگر افزایش یافته و با خطر حرکت به سمت ۳۷۵۰۰ دلار مواجه می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۹۱۵۰ و ۳۸۸۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۲۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.