تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین موفق شد سطوح قیمت بالاتر از ۲۹۲۰۰ و ۲۹۵۰۰ دلار را حفظ کند. این ارز بعد از تشکیل پایین ترین سطح روزانه نزدیک به تراز ۲۹۲۰۰ دلار، روند صعودی تازه ای را آغاز کرد و بالاتر از منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری قرار گرفت.

با ادامه یافتن فعالیت گاوها، قیمت مقاومت های ۳۰۵۰۰ دلار ،۳۱۰۰۰ دلار و منطقه مقاومت ۳۱۵۰۰ دلاری را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت. سقف قیمت روزانه را نزدیک به ۳۱۵۵۰ دلار ثبت کرد و اکنون در حال تحکیم بوده و با قیمت ۳۰۳۱۳ دلار ترید می شود. به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی نیز با مقاومتی نزدیک به ۳۱۴۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است.

نمودر بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 18 خرداد

در صورت ادامه روند افزایش قیمت، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۳۱۴۰۰ دلار و اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۳۱۵۰۰ دلار سر راه خریداران قرار می گیرند. حرکت بیت کوین بالاتر از مقاومت ۳۱۵۰۰ دلاری می تواند افزایش بیشتر قیمت را به دنبال داشته باشد.

در این حالت، قیمت در حدود تراز ۳۲۲۰۰ دلار به مقاومت مهم بعدی برخورد می کند. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به ۳۳۲۰۰ دلار برساند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 7 مرداد

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۱۵۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، ممکن است کاهش دیگری را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۰۱۷۵ دلار خواهد بود. این حمایت در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی اخیر ۲۹۲۰۰ دلار به ۳۱۵۵۰ دلار واقع است. شکست نزولی به زیر حمایت ۳۰۱۷۵ دلاری ممکن است جرقه آغاز یک روند نزولی دیگر باشد. در این شرایط، قیمت می تواند در کوتاه مدت به سمت منطقه حمایتی ۲۹۵۰۰ دلاری سقوط کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۰۱۷۵ و ۲۹۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۱۴۰۰، ۳۱۵۰۰ و ۳۲۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.