قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه حمایتی ۲۱۰۰۰ دلار باقی ماند و بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی در این ناحیه، مرحله تحکیم را آغاز کرد. در نتیجه این اقدام، حرکتی جزئی قیمت را به بالای سطوح ۲۱۲۵۰ دلار و ۲۱۳۵۰ دلار رساند و توانست از سطح ۲۱۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته نیز عبور کند. با این حال، خرس ها در نزدیکی منطقه مقاومت ۲۱۶۴۰ دلاری حضوری فعال داشتند.

نمودار ساعتی بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 2 شهریور

به نظر می رسد که سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی سقف نوسانی ۲۴۴۱۵ دلار به ۲۰۷۹۷ دلار به عنوان یک مقاومت قوی عمل می کند. قیمت بیت کوین اکنون بالاتر از سطح ۲۱۲۰۰ دلار (۲۱۲۵۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ معامله می شود. به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۲۵۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می گیرد. این خط روند نزدیک به سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۴۴۱۵ دلار به ۲۰۷۹۷ دلار واقع است.

در روند صعودی، اولین موانع نزدیک به سطوح ۲۱۵۰۰ و ۲۱۶۴۰ دلار در مسیر حرکت گاوها قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۲۰۰۰ دلار مشاهده می شود. در صورت شکست صعودی قیمت، بالاتر از منطقه مقاومت ۲۲۰۰۰ دلاری، ممکن است قیمت به سمت منطقه مقاومت ۲۲۵۰۰ دلاری افزایش یابد. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۲۳۰۰۰ دلاری سوق دهد.

همچنین بخوانید:   رسیدن حجم معاملات همتا به همتای بیت کوین در نیجریه به 400 میلیون دلار

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۲۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، روند نزولی قبل ادامه پیدا می کند تا در نزدیکی تراز ۲۱۰۰۰ دلار به اولین حمایت برخورد کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۸۰۰ دلار واقع است. شکست نزولی و بسته شدن قیمت پایین تر تراز ۲۰۸۰۰ دلار، احتمالاً شروع یک حرکت کاهشی دیگر و افت قیمت تا مرز ۲۰۰۰۰ دلار را در پی دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۱۰۰۰ و ۲۰۸۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۱۵۰۰ و ۲۲۰۰۰ و ۲۲۶۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.