تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بعد از این که قیمت بیت کوین در منطقه مثبت بالاتر از سطح ۴۲۰۰۰ دلار باقی ماند موفق شد با افزایش مومنتوم خود و عبور از سطوح ۴۴۰۰۰ دلار و ۴۴۵۰۰ دلار، از سطح ۴۵۰۰۰ دلار نیز گذشته و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار بگیرد.

بالاترین سطح قیمت روزانه در حدود تراز ۴۵۵۰۰ دلار تشکیل شد و اخیراً یک اصلاح نزولی آغاز شده است. این روند، قیمت رمزارز اول بازار را به زیر سطح حمایت ۴۴۰۰۰ دلاری کشاند. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکست قیمت زیر یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۴۴۰۰۰ دلار به چشم می خورد.

چارت بیت - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 20 بهمن

این جفت ارز حتی پایین تر از سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت صعودی ۴۱۱۴۰ دلار به ۴۵۵۰۰ دلار قرار گرفت. با این حال، گاوها توانستند از منطقه حمایتی ۴۲۸۰۰ دلاری دفاع کنند.

در واقع، سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت صعودی ۴۱۱۴۰ دلار به ۴۵۵۰۰ دلار نیز به عنوان یک حمایت قوی در این روند، عمل کرد. قیمت بیت کوین اکنون بالای ۴۲۵۰۰ دلار (۴۳۵۶۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت در حدود تراز ۴۴۰۰۰ دلار مانع حرکت گاوها می شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 27 دی

مقاومت بعدی نزدیک به منطقه ۴۴۴۵۰ دلاری واقع است و در صورت عبور از آن، قیمت می تواند در کوتاه مدت افزایش جدیدی را شاهد باشد. یک خط روند نزولی متصل با مقاومتی نزدیک به ۴۴۰۰۰ دلار نیز در همان نمودار وجود دارد.

اگر بیت کوین نتواند حرکت تازه ای را بالاتر از مقاومت ۴۴۰۰۰ دلاری آغاز کند، به مسیر نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۲۸۰۰ دلاری می باشد.

حمایت بعدی در نزدیکی تراز ۴۲۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) دیده می شود. در صورت شکست قیمت زیر سطح حمایت ۴۲۵۰۰ دلاری، احتمال سقوط به سمت تراز ۴۱۲۰۰ دلاری بیشتر می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۲۸۰۰ و ۴۲۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۴۰۰۰، ۴۴۴۵۰ و ۴۵۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.