تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

روند نزولی اخیر قیمت بیت کوین را به زیر سطح ۳۲۰۰۰ دلار رساند. BTC حتی منطقه حمایتی ۳۰۰۰۰ دلاری را لمس کرد و تا ۲۹۷۵۵ دلار هم معامله شد.

اخیراً بالاتر از سطح ۳۱۰۰۰ دلار یک اصلاح صعودی آغاز شده و توانسته است قیمت را به بالای سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی سقف نوسانی ۳۶۰۵۹ دلار به کف ۲۹۷۵۵ دلاری برساند. تلاش گاوها منجر شد قیمت بیت کوین مقاومت ۳۲۰۰۰ دلاری را هم پشت سر بگذارد ولی برخورد با مقاومت قدرتمند موجود در حوالی منطقه ۳۲۶۵۰ دلاری، بیت کوین را به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی روند نزولی ۳۶۰۵۹ دلار به ۲۹۷۵۵ دلار کشاند.

نمودار روزانه بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 21 اردیبهشت

رمزارز اول بازار اکنون با قیمتی زیر ۳۱۵۰۰ دلار (۳۱۱۷۴ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۳۱۴۰۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است. در روند صعودی، قیمت بیت کوین در نزدیکی سطح ۳۱۲۵۰ دلار با نزدیک ترین مقاومت مواجه می شود.

مقاومت مهم بعدی می تواند نزدیک به سطح ۳۱۴۰۰ دلار مانع حرکت گاوها شود. عبور از این سطح، قیمت را به سمت منطقه شکست کلیدی نزدیک تراز ۳۲۶۵۰ دلار هدایت می کند. حرکتی قاطع بالاتر از سطوح ۳۲۴۰۰ و ۳۲۶۵۰ دلار ممکن است در کوتاه مدت با یک جهش ثابت همراه گردد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۲۴۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، احتمالاً به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. در این حالت، اولین حمایت نزدیک به سطح ۳۰۵۰۰ دلار تلاش می کند از سقوط قیمت به زیر مارک ۳۰ هزار دلار جلوگیری کند.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار قرار دارد و شکست نزولی و بسته شدن قیمت زیر این سطح حمایتی شروع یک روند نزولی دیگر را در پی دارد. در این حالت، حمایت اصلی بعدی می تواند در حدود ۲۹۵۰۰ دلار به کمک خریداران بیاید. ولی پایین تر از این سطح، خرس ها احتمالاً حرکت به سمت منطقه حمایت ۲۸۸۰۰ دلاری را هدف قرار می دهند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۰۵۰۰ و ۳۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۱۲۵۰ ، ۳۲۴۰۰ و ۳۲۶۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.