تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین کاهش جدیدی را به زیر منطقه حمایتی ۲۱۰۰۰ دلار آغاز کرد و با قدرت گرفتن هرچه بیشتر خرس ها، قیمت به زیر منطقه حمایتی ۲۰۰۰۰ دلار رسید. این کاهش حتی تا زیر منطقه حمایتی ۱۹۶۰۰ دلار نیز ادامه یافت و بعد از ثبت پایین ترین سطح روزانه نزدیک به ۱۹۲۵۶ دلار، در نزدیکی حمایت مهم ۱۹۳۰۰ دلاری وارد مرحله تحکیم شد. در این لحظه بیت کوین با قیمتی زیر سطح ۱۹۶۰۰ دلار (۱۹۴۷۴ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود.

نمودار بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 22 تیر

اگر بیت کوین بالاتر از منطقه ۱۹۳۰۰ دلاری باقی بماند، احتمال می رود بتواند یک موج بازیابی خوب را از این ناحیه آغاز کند. در این روند صعودی، قیمت می تواند در نزدیکی سطوح ۱۹۵۵۰ و ۱۹۶۰۰ دلار با اولین مقاومت ها روبرو شود.

به علاوه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۱۹۶۰۰ دلار در حال شکل گیری است. مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۲۰۰۰۰ دلاری (منطقه شکست اخیر) و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۲۲۴۹۸ دلار به ۱۹۲۵۶ دلار واقع است.

نزدیک شدن به منطقه مقاومتی ۲۰۰۰۰ دلاری می تواند زمینه رسیدن به میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته را فراهم کند. هر گونه افزایش بیشتر راه را برای حرکت به سمت سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۲۴۹۸ دلار به ۱۹۲۵۶ دلار باز کرده و قیمت را سمت مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۲۱۲۰۰ دلار سوق می دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۲6 اسفند

اگر بیت کوین نتواند موج بازیابی مطلوب را بالاتر از سطح ۲۰۰۰۰ دلار شروع کند، به حرکت نزولی خود ادامه داده و نزدیک به سطح ۱۹۳۰۰ دلار با اولین حمایت برخورد می کند. در صورت شکست این حمایت، تراز ۱۹۲۵۰ دلار به عنوان مانع بعدی از فعالیت خرس ها جلوگیری می کند. بسته شدن قیمت زیر منطقه حمایتی ۱۹۲۵۰ دلاری می تواند با افزایش مومنتوم نزولی، خطر حرکت به سمت سطح ۱۸۵۰۰ دلار را بیشتر کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در منطقه اشباع فروش قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۱۹۳۰۰ و ۱۸۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۱۹۶۰۰، ۲۰۰۰۰ و ۲۰۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.