تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی تا بالای منطقه مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری صعود کرد؛ حتی از سطح ۴۲۵۰۰ دلار گذشت و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی قرار گرفت تا به منطقه مثبت وارد شود.

با شتاب گرفتن این حرکت صعودی، قیمت به بالای سطح ۴۳۰۰۰ دلار رسید. بعد از تشکیل بالاترین سطح قیمت در نزدیکی ۴۳۱۲۷ دلار بیت کوین به مرحله اصلاح وارد شد. این حرکت اصلاحی قیمت را به زیر سطح حمایتی ۴۲۸۰۰ دلار کشاند و پایین تر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۴۱۳۱۵ دلار به ۴۳۱۲۷ دلار قرار گرفت.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۲۲۰۰ شکل می گیرد. بیت کوین اکنون با قیمتی بالاتر از ۴۲۰۰۰ دلار (۴۲۷۱۲ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود.

چارت بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 22 دی

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۴۳۰۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۳۲۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به مقاومت های ۴۴۰۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلاری برساند.

اگر بیت کوین نتواند سطوح بالاتر از ۴۳۰۰۰ دلار را با قدرت بازیابی کند، با ریسک افت مجدد قیمت مواجه می شود. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۲۵۰۰ دلاری و پس از آن، در تراز ۴۲۲۰۰ دلار و خط روند صعودی به کمک گاوها می آید.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 16 دی

شکست نزولی زیر حمایت خط روند می تواند قیمت را به سطح ۴۱۸۰۰ دلار و SMA-100 برساند. هرگونه کاهش بیشتر احتمالاً در جلسات آتی قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۴۰۵۰۰ دلاری سوق خواهد داد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۲۲۰۰ و ۴۱۸۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۳۰۰۰، ۴۳۲۰۰ و ۴۴۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلی های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.