تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین پس از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی بالاتر از سطح ۳۸۰۰۰ دلار، روند افزایش ثابتی را بالای مقاومت ۳۹۵۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) آغاز کرد. این حرکت راه را برای رسیدن به سطوح بالای مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری باز نمود. گاوها که کنترل بازار را در دست گرفته بودند، توانستند قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۴۱۰۰۰ دلاری برسانند. به این ترتیب، قیمت BTC بیش از ۵ درصد افزایش یافت و به سمت ۴۱۸۰۰ دلار حرکت کرد. در این ناحیه خرس ها وارد عمل شدند و پس از تشکیل سقف قیمت روزانه در حدود ۴۱۷۰۶ دلار، بیت کوین را به مرحله اصلاح وارد کردند.

چارت بیتکوین 4 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 25 اسفند

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۳۹۲۵۰ دلار در حال شکل گیری است. در حال حاضر بیت کوین با قیمتی زیر ۴۰ هزار دلار (۳۹۰۷۰ دلار در این لحظه) معامله می شود.

در روند صعودی، اولین مقاومت در مارک ۴۰۰۰۰ دلار مانع فعالیت گاوها خواهد شد. پس از آن، سطوح ۴۱۲۰۰ دلار و ۴۱۸۰۰ دلار به عنوان موانع بعدی عمل خواهند کرد. حرکتی قاطع بالاتر از سطح ۴۱۸۰۰ دلار می تواند قیمت را به بالای مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری برساند. در این حالت، قیمت احتمالاً تا مرز ۴۳۲۰۰ دلار افزایش می یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 6 بهمن

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ و ۴۱۲۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، به اصلاح نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۳۹۰۰۰ دلار مانع افت قیمت خواهد شد. پایین تر از این خط حمایتی، احتمال ریزش تا ۳۸۵۰۰ و ۳۷۶۵۰ دلار وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۳۹۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.