تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین در منطقه نزولی زیر منطقه حمایت ۲۵۰۰۰ دلاری باقی ماند. پس از آن، قیمت به زیر سطح ۲۳۰۰۰ دلار رسید و بسیار پایین تر از تراز ۲۱۰۰۰ دلار قرار گرفت. در نهایت، پایین ترین سطح قیمت روزانه نزدیک به ۲۰۸۲۴ دلار تشکیل شد و اکنون در حال تلاش برای ادامه یک روند اصلاح صعودی است. در این روند، قیمت بالاتر از مقاومت ۲۲۰۰۰ دلاری قرار گرفت ولی در حال حاضر، BTC با قیمت ۲۱۰۵۸ دلار و بسیار پایین تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود.

اولین مقاومت در روند صعودی این ارز، نزدیک به سطح ۲۱۱۰۰ دلار واقع است. یک خط روند نزولی کلیدی نیز با مقاومتی نزدیک به ۲۲۰۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می گیرد.

نمودار بیتکوین 4 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 25 خرداد

اولین مقاومت اصلی در مسیر حرکت گاوها، در نزدیکی تراز ۲۲۶۰۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۲۸۳۰۰ دلار به ۲۰۸۲۵ دلار دیده می شود. حرکتی قاطع بالاتر از خط روند مذکور می تواند این جفت را به سمت مقاومت ۲۳۰۰۰ دلاری هدایت کند.

عبور از این مانع، با رسیدن قیمت به مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۲۴۶۰۰ دلار همراه می شود که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۸۳۰۰ دلار به ۲۰۸۲۵ دلار قرار دارد. ادامه حرکت بالاتر از سطوح ۲۴۵۰۰ و ۲۵۰۰۰ دلاری می تواند زمینه ساز آغاز یک حرکت صعودی قوی باشد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۲۶۰۰ دلاری و خط روند را با موفقیت پشت سر بگذارد، ممکن است یک نزولی تازه را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۱۰۰۰ دلار می باشد. شکست نزولی زیر حمایت ۲۱۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت ۲۰۸۲۵ دلار سوق دهد. هرگونه کاهش بیشتر احتمالاً لمس تراز ۲۰۰۰۰ دلار را در پی خواهد داشت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۱۰۰۰ و ۲۰۸۲۵ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۱۱۱۰، ۲۲۶۰۰ و ۲۳۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.