بیت کوین اخیراً حرکت کاهشی آهسته و پیوسته ای را از ناحیه مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری آغاز کرد و با رسیدن به زیر سطوح ۲۴۶۵۰ و ۲۴۵۰۰ دلار، به منطقه نزولی کوتاه مدت وارد شد. این حرکت تا شکست نزولی تراز ۲۴۰۰۰ دلار ادامه یافت و قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته رسید. در نهایت، پایین ترین سطح روزانه در حدود ۲۳۶۷۳ دلار تشکیل و قیمت به مرحله تحکیم وارد شد.

در حال حاضر، قیمت از مقاومت ۲۴۰۰۰ دلاری در نزدیکی سطح فیبوباچی اصلاحی ۲۳.۶% افت اخیر ۲۵۲۰۰ دلار به ۲۳۶۷۳ دلار گذشته و در حدود ۲۴۰۲۲ دلار در نوسان است. به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۴۰۲۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری می باشد.

چارت ساعتی بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 26 مرداد

در صورت ادامه یافتن روند صعودی، اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۲۴۲۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته و مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۲۴۴۵۰ دلاری مانع فعالیت آزادانه خریداران خواهند شد. بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۴۴۵۰ تا ۲۴۵۰۰ دلاری و سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% می تواند با جهشی تازه به سمت مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری همراه گردد. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است قیمت را به سطح ۲۵۸۰۰ دلار برساند.

همچنین بخوانید:   با کاهش بیت کوین به کف های قیمتی سال 2022، ارزش بازار رمزارزها به زیر 1 تریلیون دلار رسید

در مقابل، اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۲۴۴۵۰ دلاری عبور کند، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۳۶۷۵ دلار است. حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۳۴۵۰ دلار فروشندگان را با چالش مواجه می کند. شکست و بسته شدن قیمت پایین تر از تراز ۲۳۴۵۰ دلار ممکن است فشار زیادی بر گاوها وارد کند و قیمت را تا مرز ۲۲۷۵۰ دلار کاهش دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۳۶۵۰ و ۲۳۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۴۲۵۰ و ۲۴۴۵۰ و ۲۴۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.