تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

تشکیل یک مبنای حمایتی قوی به بیت کوین کمک کرد تراز ۴۴۰۰۰ دلار را پشت سرگذاشته و بالاتر از مقاومت ۴۴۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته) قرار بگیرد.

این حرکت صعودی در نزدیکی منطقه مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری متوقف شد. به این ترتیب، بعد از تشکیل بالاترین سطح قیمت روزانه نزدیک به تراز ۴۴۷۷۰ دلار، قیمت روند اصلاح نزولی خود را آغاز کرد. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که قیمت یک بار زیر منطقه حمایت ۴۴۵۰۰ دلاری و یک مرتبه زیر یک کانال صعودی کوتاه مدت با حمایتی نزدیک به ۴۴۲۰۰ دلار شکسته شده است.

بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 27 بهمن

در حال حاضر، بیت کوین درست زیر سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۴۱۵۷۳ دلار به ۴۴۷۷۰ دلار و با قیمت ۴۴۰۷۳ دلار معامله می شود. در روند صعودی، اولین مقاومت در نزدیکی حمایت کانال در حدود ۴۴۲۰۰ دلار در مقابل گاوها قرار می گیرد.

اولین مقاومت اصلی هم نزدیک به سطح ۴۴۵۰۰ دلار است. حرکتی قاطع بالاتر از منطقه مقاومت ۴۴۵۰۰ دلاری می تواند منجر به افزایش بیشتر قیمت شود. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به ۴۵۰۰۰ دلار قرار می گیرد و عبور از آن، قیمت را به سمت مقاومت ۴۵۵۰۰ دلاری سوق می دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 8 تیر

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از منطقه مقاومت ۴۴۵۰۰ دلاری حرکت خود را ادامه دهد، یک اصلاح نزولی دیگر را آغاز می کند. نزدیک ترین حمایت در این مسیر نزولی نزدیک به منطقه ۴۳۸۰۰ دلاری واقع است.

حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۳۱۵۰ دلار به کمک گاوها می آید. شکست نزولی زیر منطقه حمایت ۴۳۸۵۰ دلاری قیمت را به سطوح پایین تر و تا مرز حمایت ۴۲۸۰۰ دلاری یا SMA-100 ساعته کاهش می دهد. پایین تر از این خط حمایتی، خطر کاهش شدید قیمت در کوتاه مدت وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD هنوز بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۳۸۰۰ و ۴۳۱۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۴۲۰۰، ۴۴۵۰۰ و ۴۵۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.