تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین در نزدیکی منطقه ۲۹۰۰۰ دلاری به حمایت خوبی برخورد کرد و از همان ناحیه حرکت افزایشی خود را آغاز نمود. پس از آن، با حرکت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۹۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته)، قیمت به بالای منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری صعود کرد.

ولی گاوها موفق نشدند در عمل بالاتر از منطقه ۳۰۵۰۰ دلاری به فعالیت موثر خود ادامه دهند. همین امر منجر به اصلاح قیمت تا سطح کنونی آن شد. بیت کوین اکنون نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار (۲۹۸۹۱ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می شود. همچنین یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۹۶۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می گیرد.

نمودار بیتکوین 8 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 28 اردیبهشت

در صورت افزایش قیمت، نزدیک ترین مقاومت بعد از مانع ۳۰۰۰۰ دلاری در حدود تراز ۳۰۶۰۰ دلار در انتظار گاوها خواهد بود. مانع بعدی نیز در حدود ۳۱۳۰۰ و ۳۱۳۵۰ دلار قرار دارد. حرکتی قاطع بالاتر از سطوح مقاومت ۳۱۳۰۰ دلار و ۳۱۳۵۰ دلار می تواند در کوتاه مدت باعث افزایش مجدد قیمت شود. در این حالت، مقاومت مهم بعدی می تواند نزدیک به سطح ۳۲۰۰۰ دلار دیده شود و بالاتر از آن قیمت احتمالاً تا مرز ۳۳۲۰۰ دلار افزایش می یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 22 اردیبهشت

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از ناحیه مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری به قدرت کافی برسد، به روند نزولی خود ادامه خواهد داد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۹۶۵۰ دلار خواهد بود.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۲۹۱۵۰ دلار به یاری خریداران می آید. شکست نزولی و بسته شدن قیمت زیر حمایت ۲۹۱۵۰ دلاری ممکن است فشار زیادی بر گاوها وارد کند. در چنین شرایطی، قیمت می تواند تا سطح ۲۸۰۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۹۶۵۰ و ۲۹۱۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۰۰۰۰ و ۳۰۶۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.