تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از اینکه بیت کوین توانست سطوح قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۲۰۰۰ دلاری را حفظ کند، در یک مسیر افزایشی مناسب قرار گرفت. با افزایش مومنتوم، قیمت از مقاومت ۲۳۰۰۰ دلاری گذشت و با شکست تراز ۲۳۵۰۰ دلار، بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت. در نهایت، بعد از تشکیل سقف قیمت روزانه نزدیک به ۲۳۷۸۲ دلار، به مرحله تحکیم وارد شد و اصلاحی جزئی را به زیر ۲۳۵۰۰ دلار آغاز کرد.

چارت روزانه بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 29 تیر

این روند اصلاحی، قیمت را به زیر سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۲۱۴۰۳ دلار به ۲۳۷۸۲ دلار رساند ولی گاوها در نزدیکی منطقه حمایتی ۲۳۰۰۰ دلاری به بازی بازگشتند و قیمت را به سطح فعلی آن یعنی ۲۳۴۲۰ دلار رساندند.

به علاوه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۲۲۷۵۰ دلار در حال شکل گیری است. در صورت ادامه این روند صعودی، قیمت بیت کوین بلافاصله در نزدیکی تراز ۲۳۵۰۰ دلار با یک مقاومت روبرو می شود. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به منطقه ۲۳۷۵۰ دلاری سر راه خریداران قرار می گیرد.

بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۳۷۵۰ دلاری می تواند زمینه صعود بیشتر این ارز را فراهم کند. در این سناریو، ممکن است قیمت تا سطح ۲۴۰۰۰ دلار افزایش یابد و نزدیک به سطح ۲۴۵۰۰ دلار به مقاومت بعدی برسد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 18 خرداد

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۳۵۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد، احتمالاً یک اصلاح نزولی تازه را به سمت اولین حمایت نزدیک به سطح ۲۳۰۰۰ دلار آغاز کند. عبور از این حمایت، بیت کوین را به سمت ۲۲۷۵۰ دلار و منطقه خط روند هدایت می کند که در مجاورت سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۱۴۰۳ دلار به ۲۳۷۸۲ دلار قرار دارد. ادامه حرکت به زیر حمایت خط روند می تواند قیمت را به ۲۱۵۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۲۷۵۰ و ۲۲۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۳۵۰۰ ، ۲۳۷۵۰ و ۲۴۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.