تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین در منطقه منفی زیر سطح پیووت ۴۳۰۰۰ دلاری باقی ماند، حمایت ۴۲۰۰۰ دلاری را شکست و به زیر میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ رسید. پایین ترین سطح قیمت در نزدیکی ۴۱۲۸۸ دلار تشکیل شد و اکنون در حال اصلاح است. این حرکت اصلاحی ابتدا قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی ۴۳۸۰۰ دلار به ۴۱۲۸۸ دلار رساند. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک خط روند نزولی مهم با مقاومت نزدیک به ۴۲۷۸۰ دلار شکل می گیرد.

چارت بیتکوین 4 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 29 دی

بیت کوین نتوانست بالاتر از منطقه ۴۲۸۰۰ دلار به حرکت خود ادامه دهد. ازاینرو با آغاز یک روند ریزشی تازه به زیر حمایت ۴۲۲۰۰ و ۴۲۰۰۰ دلاری سقوط کرد و به سطح فعلی ۴۱۸۰۰ دلار رسید. در صورت تداوم این حرکت کاهشی، حمایت بعدی در حدود تراز ۴۱۲۰۰ دلار به کمک گاوها می آید. از دست رفتن این حمایت قیمت را به سمت حمایت بعدی در تراز ۴۰۵۰۰ دلار سوق می دهد. انتظار می رود در این ناحیه قدرت خرس ها بیشتر شود.

در مقابل اگر بیت کوین بار دیگر مسیر بهبود را در پیش بگیرد و به منطقه ۴۲۰۰۰ دلار وارد شود، نزدیک به سطح ۴۲۵۵۰ دلار با اولین مقاومت روبرو می شود. در حال حاضر مقاومت اصلی در نزدیکی سطح ۴۲۸۰۰ دلار در حال شکل گیری است. شکست صعودی بالاتر از مقاومت خط روند می تواند شروع یک افزایش ثابت بالای ۴۳۰۰۰ دلار باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 18 فروردین

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۴۱۲۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۲۵۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.