تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی بالاتر از سطح ۴۰۰۰۰ دلار، موج بازیابی مناسبی را آغاز کرد و توانست منطقه مقاومت ۴۱۰۰۰ دلاری را نیز پشت سر بگذارد.

قیمت در منطقه مثبت باقی ماند و حتی از مقاومت ۴۱۵۰۰ دلاری نیز گذشت و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار گرفت. در نهایت، سقف قیمت روزانه در نزدیکی سطح ۴۱۸۲۵ دلار تشکیل و قیمت به مرحله تحکیم وارد شد.

چارت بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 31 فروردین

در حال حاضر، بیت کوین با قیمت ۴۱۳۷۸ دلار و بسیار بالاتر از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% موج صعودی اخیر کف نوسانی ۳۸۵۷۰ دلار به سقف ۴۱۸۲۵ دلار معامله می شود. یک مثلث انقباضی کوتاه مدت نیز با مقاومتی نزدیک به ۴۱۵۱۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری می باشد.

در صورت تداوم روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به تراز ۴۱۵۰۰ دلار و مقاومت مهم بعدی، در حدود ۴۱۸۰۰ دلار سر راه گاوها قرار می گیرند. برای شروع یک حرکت صعودی قوی، قیمت باید این دو منطقه مقاومتی را با قاطعیت پشت سر بگذارد. اگر گاوها موفق به انجام این کار شوند، قیمت می تواند به سمت منطقه مقاومت ۴۲۵۰۰ دلاری افزایش یابد. هر گونه افزایش بیشتر با حرکت به سمت تراز ۴۳۲۰۰ دلار همراه خواهد شد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 27 تیر

اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۴۱۵۰۰ دلاری عبور کند، احتمالاً یک اصلاح نزولی تازه را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۱۰۵۰ دلار واقع است.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۴۰۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) دیده می شود که در واقع در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۳۸۵۷۰ دلار به ۴۱۸۲۵ دلار قرار دارد. شکست نزولی به زیر منطقه حمایتی ۴۰۴۰۰ دلار و ۴۰۰۰۰ دلار می تواند فشار فروش را تشدید کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۱۰۵۰ و ۴۰۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۱۵۱۰ و ۴۱۸۰۰ و ۴۲۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.