تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین پس از کاهشی شدید، در نزدیکی تراز ۳۶۳۵۰ دلار به حمایت خوبی رسید. به این ترتیب، بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی در این ناحیه، موج بازیابی خود را بالاتر از سطح ۳۷۰۰۰ دلار آغاز کرد. در نتیجه این حرکت، قیمت توانست از سطح مقاومت ۳۷۵۰۰ دلاری عبور کند.

سپس، گاوها قیمت را به بالای سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی سقف نوسانی ۳۹۴۹۲ دلار به کف قیمت ۳۶۳۶۶ دلاری رساندند. در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۳۷۹۶۷ دلار معامله می شود. در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت نزدیک به سطح ۳۸۲۵۰ دلار مانع قدرتمندی را سر راه گاوها قرار خواهد داد.

چارت بیتکوین 9 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 4 اسفند

این مقاومت مهم در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت نزولی ۳۹۴۹۲ دلار به ۳۶۳۶۶ دلار قرار دارد. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۳۸۴۰۰ دلار می باشد. به علاوه، یک خط روند نزولی مهم نیز با مقاومتی نزدیک به ۳۸۴۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است. حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت خط روند می تواند قیمت را به تراز ۳۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ برساند.

برای به دست آوردن مومنتوم صعودی کافی برای تداوم این حرکت، قیمت باید بالاتر از سطح ۳۸۸۰۰ دلار تثبیت شود. در این حالت، احتمال حرکت به بالای مقاومت ۳۹۵۰۰ دلاری وجود دارد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر بیت کوین نتواند موج بازیابی مورد انتظار را بالاتر از منطقه مقاومت ۳۸۴۰۰ دلاری شروع کند، احتمالاً با یک روند نزولی تازه مواجه می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک منطقه ۳۷۲۵۰ دلار خواهد بود.

حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۳۷۰۰۰ دلار قرار دارد. شکست قیمت پایین تر از محدوده حمایتی ۳۷۰۰۰ دلار، احتمالاً بیت کوین را برای حرکت به سمت ۳۶۰۰۰ دلار آماده می کند. هرگونه کاهش بیشتر می تواند قیمت را به سطح ۳۵۰۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD به سمت سطح ۵۰ در حال کاهش است.

حمایت های اصلی: ۳۷۲۵۰ و ۳۷۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۸۲۵۰ و ۳۸۴۰۰ و ۳۹۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.