تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

روز گذشته، قیمت بیت کوین تا زیر منطقه حمایتی ۲۹۵۰۰ دلار کاهش یافت. با این حال، گاوها در نزدیکی منطقه حمایتی مهم ۲۸۵۰۰ دلاری به میدان آمدند و با تشکیل یک مبنای حمایتی قوی در حدود ۲۸۶۰۰ دلار، روند افزایشی جدیدی را آغاز کردند.

این موج بازیابی موجب حرکت قیمت بالاتر از سطوح مقاومت ۲۹۲۰۰ و ۲۹۵۰۰ دلاری و عبور از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی سقف نوسانی ۳۰۶۳۰ دلار به ۲۸۶۳۵ دلار شد.

نمودار بیتکوین 11 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 4 خرداد

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۹۸۰۰ دلار شکست قیمت مشهود است. قیمت بیت کوین اکنون بالاتر از سطح ۲۹۵۰۰ دلار (۳۰۰۷۶ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود.

اولین مقاومت در مسیر صعود این ارز نزدیک به سطح ۳۰۱۶۰ دلار واقع است که در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶.۴% حرکت نزولی ۳۰۶۳۰ دلار به ۲۸۶۳۵ دلار قرار دارد. مقاومت مهم بعدی نزدیک به سطح ۳۰۶۰۰ دلار سر راه گاوها قرار می گیرد. حرکتی واضح بالاتر از مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری می تواند شروع یک روند افزایشی ثابت را به دنبال داشته باشد. در این حالت، ممکن است قیمت منطقه مقاومت ۳۱۲۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 2 اردیبهشت

اما اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری عبور کند، احتمالاً یک روند نزولی تازه را آغاز می کند. نزدیک ترین حمایت در این مسیر نزولی نزدیک به سطح ۲۹۶۰۰ دلار مانع از افت قیمت خواهد شد.

اولین حمایت اصلی نیز در نزدیکی تراز ۲۹۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) دیده می شود. شکست نزولی به زیر حمایت ۲۹۵۰۰ دلاری ممکن است باعث کاهش بیشتر قیمت به سمت حمایت اصلی نزدیک به سطح ۲۸۵۰۰ دلار می شود. انتظار می رود گاوها در این ناحیع موضع محکمی اتخاذ کنند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۹۵۰۰ و ۲۸۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۰۱۵۰ و ۳۰۵۰۰ و ۳۰۶۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.