تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین توانست سطوحی بالاتر از منطقه ۳۵۰۰۰ دلار را حفظ و از آنجا یک موج بازیابی خوب را آغاز کند. در نتیجه این تلاش، قیمت به بالای منطقه مقاومت ۳۶۰۰۰ دلاری صعود کرد و به منطقه صعودی کوتاه مدت وارد شد.

پس از شکست سطوح مقاومتی ۳۶۵۰۰ و ۳۶۸۰۰ دلار و حرکت بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۴۳۴۹۵ دلار به ۳۲۹۵۰ دلار به سطح فعلی خود در حدود ۳۷۰۰۰ دلار (۳۷۳۲۳ دلار در این لحظه) رسید و بسیار بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی قرار گرفت. در نمودار ساعتی جفت BTC/USD نیز یک الگوی شکست کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۳۷۵۰۰ دلار در حال شکل گیری است.

چارت بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 6 بهمن

در روند صعودی، اولین مقاومت در نزدیکی تراز ۳۷۴۰۰ دلار بلافاصله سدی در برابر حرکت بیت کوین ایجاد می کند. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به منطقه ۳۸۲۰۰ دلاری واقع است. شکست صعودی بالاتر از مقاومت اخیر می تواند آغازگر یک حرکت صعودی پایدار باشد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۳۹۲۰۰ دلار خواهد بود و بالاتر از آن، گاوها احتمالاً لمس تراز ۴۰۰۰۰ دلار را هدف قرار می دهند. هر گونه افزایش بیشتر بیت کوین را به سطح ۴۱۲۰۰ دلار خواهد رساند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 11 مرداد

بر خلاف این سناریو، اگر بیت کوین نتواند روند افزایشی جدیدی را بالاتر از مقاومت ۳۸۲۰۰ دلاری شروع کند، احتمالاً با یک حرکت نزولی دیگر مواجه می شود. در این روند نزولی، اولین حمایت نزدیک به منطقه ۳۶۸۰۰ دلاری به کمک گاوها خواهد آمد.

اولین حمایت اصلی در نزدیکی منطقه ۳۶۰۰۰ دلاری و SMA-100 ساعتی مشاهده می شود. شکست نزولی زیر منطقه حمایتی ۳۶۰۰۰ دلاری شروع یک افت تازه می باشد. در این حالت، حمایت بعدی در نزدیکی تراز ۳۵۴۰۰ دلار قرار داشته و در صورت از دست رفتن، قیمت می تواند دوباره تا حدود ۳۴۰۰۰ دلار سقوط کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۶۰۰۰ و ۳۵۴۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۷۴۰۰، ۳۸۰۰۰ و ۳۸۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.