تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین تلاش می کرد مشخصاً بالاتر از مقاومت ۴۰۵۰۰ دلاری به حرکت خود ادامه دهد. ولی نتوانست سطوح مقاومت ۴۰۷۰۰ و ۴۰۷۵۰ دلاری را پشت سر بگذارد و با تشکیل سقف قیمت روزانه نزدیک به ۴۰۷۷۶ دلار، اصلاحی نزولی را در پیش گرفت. در نتیجه این حرکت اصلاحی، قیمت، کاهش شدیدی به زیر سطح ۴۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) را تجربه کرد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، زیر یک خط روند صعودی متصل با حمایتی نزدیک به ۳۹۵۰۰ دلار شکست قیمت به وضوح دیده می شود.

نمودار بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 7 اردیبهشت

قیمت بیت کوین اکنون به زیر ۳۹۰۰۰ دلار (۳۸۳۷۸ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) بازگشته و سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% روند کاهشی اخیر ۴۰۷۷۶ دلار به ۳۷۶۷۲ دلار را آزمایش می کند. اولین مقاومت در صورت برگشت روند حرکت، بلافاصله نزدیک به سطح ۳۸۸۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار خواهد گرفت. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک منطقه ۳۹۲۰۰ دلاری می باشد.

ناگفته نماند که سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی روند نزولی ۴۰۷۷۶ دلار به ۳۷۶۷۲ دلار نیز نزدیک به منطقه ۳۹۲۵۰ دلاری واقع است. در حال حاضر، مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۳۹۵۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) در حال شکل گیری می باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 25 بهمن

حرکتی قاطع بالاتر از سطوح ۳۹۲۰۰ و ۳۹۵۵۰ دلار می تواند شروع یک روند افزایش مناسب را در پی داشته باشد. در حالت مذکور، قیمت حتی می تواند از مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری نیز عبور کند و به مقاومت مهم بعدی در نزدیکی منطقه ۴۰۷۰۰ دلاری برسد.

ولی اگر بیت کوین موفق به عبور از منطقه مقاومت ۳۹۲۰۰ دلاری نشود، می تواند به حرکت فعلی خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۷۶۵۰ دلار در فعالیت خرس ها خلل ایجاد می کند.

حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۳۷۵۰۰ دلار خواهد بود. بسته شدن قیمت زیر محدوده حمایتی ۳۷۵۰۰ دلاری می تواند کاهش دیگری را آغاز کند. در این حالت، ممکن است قیمت تا مرز ۳۶۲۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی حرکت می کند.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۷۶۵۰ و ۳۷۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۹۲۰۰ و ۳۹۵۵۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.