تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین در منطقه نزولی زیر سطح پیووت ۲۱۰۰۰ دلاری باقی ماند. گاوها نتوانستند قیمت را به سمت سطوح بالاتر هدایت کنند و به این ترتیب یک واکنش نزولی به زیر سطح ۲۰۸۰۰ دلار رخ داد.

با قدرت گرفتن خرس ها، قیمت ابتدا از سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% موج صعودی کف نوسانی ۱۹۷۵۰ دلار به سقف ۲۱۷۸۰ دلار گذشت و پایین تر از سطوح حمایتی ۲۰۵۵۰ و ۲۰۵۰۰ دلاری معامله شد. در ادامه سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶.۴% همان روند صعودی را تاچ کرد و اکنون زیر سطح ۲۰۵۰۰ دلار (۲۰۳۰۸ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود.

نمودار بیتکوین 10 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 8 تیر

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۰۵۲۰ دلار مانع از افزایش بیشتر قیمت خواهد شد. مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۲۰۷۵۰ دلاری می باشد. به علاوه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم ه یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۰۸۲۰ دلار شکل می گیرد.

حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت این خط روند و تراز ۲۱۰۰۰ دلار می تواند آغازگر یک روند افزایشی مناسب باشد. در این حالت، قیمت می تواند از سطح ۲۱۲۵۰ دلار عبور کند. مانع بعدی که سر راه گاوها قرار خواهد گرفت، در نزدیکی منطقه ۲۱۷۵۰ دلاری است و بالاتر از این سطح، قیمت احتمالاً تا مرز ۲۲۵۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 29 فروردین

در مقابل، اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۱۰۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، می تواند به حرکت خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۲۲۰ دلار می باشد.

شکست نزولی به زیر منطقه حمایتی ۲۰۲۲۰ دلار می تواند قیمت را به سمت حمایت بعدی در حدود منطقه ۲۰۰۰۰ دلاری برساند. در این حالت هدف بعدی قیمت تراز ۱۸۸۰۰ دلار یا پایین تر از آن خواهد بود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۰۲۲۰ و ۲۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۵۲۰، ۲۰۸۰۰ و ۲۱۲۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.