قیمت بیت کوین یک اصلاح صعودی جزئی را بالاتر از منطقه مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری آغاز کرد و از منطقه مقاومت ۲۰۲۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته گذشت. ولی در ناحیه ۲۰۵۰۰ دلاری گاوها کم کم قدرت خود را از دست دادند و پیش از بروز واکنش نزولی، سقف قیمت روزانه نزدیک به ۲۰۵۷۶ دلار تشکیل شد. پس از آن، قیمت تا زیر سطح ۲۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ کاهش یافت.

ولی حمایت موجود در منطقه ۱۹۵۰۰ دلاری اجازه افت بیشتر قیمت را نداد. از اینرو بعد از تشکیل کف جدید قیمت در حدود ۱۹۵۵۵ دلار، روند اصلاح صعودی از سر گرفته شد و قیمت را به سمت سطوح بالای فیبوناچی اصلاحی ۵۰% روند ۲۰۵۷۶ دلار به ۱۹۵۵۵ دلار هدایت کرد. به علاوه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی متصل با مقاومتی نزدیک به ۲۰۳۴۰ دلار در حال تشکیل است.

نمودار بیتکوین 7 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 9 شهریور

بیت کوین اکنون بالاتر از سطح ۲۰۰۰۰ دلار (۲۰۳۸۵ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ معامله می شود. در ادامه این روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۰۵۵۰ دلار مانع خریداران می شود. ادامه حرکت بالاتر از مقاومت ۲۰۵۵۰ دلاری ممکن است قیمت را به تراز ۲۱۰۰۰ دلار برساند. هر گونه افزایش بیشتر نیز می تواند قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۲۲۰۰۰ دلاری سوق دهد.

همچنین بخوانید:   کلین اسپارک ،تاسیسات استخراج در گرجستان را به قیمت 33 میلیون دلار خریداری می کند

اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۲۰۵۵۰ دلاری عبور کند، احتمالاً اصلاح نزولی دیگری را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۲۰۰۰۰ دلاری و حمایت بعدی در حدود تراز ۱۹۷۸۰ دلار قرار دارد. شکست این ناحیه حمایتی ممکن است قیمت را به ۱۹۵۵۰ دلار برساند. هرگونه کاهش بیشتر حرکت به زیر ۱۹۵۰۰ دلار را در پی خواهد داشت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۱۹۷۸۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۵۵۰ و ۲۱۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.