تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) روز شنبه روند سه روزه افت قیمت خود را متوقف کرد. در حال حاضر، در نمودار روزانه بیت کوین هیچ حرکت معناداری دیده نمی شود و این ارز در یک بازه محدود در حدود ۳۹۵۱۶ دلار و پایین تر از میانگین متحرک ساده روزانه ۱۰۰ معامله می شود.

بر اساس گزارش شرکت تحلیل داده های درون زنجیره ای گلاسنود (Glassnode)، با وجود نوسانات قیمت، بیش از ۶۰ درصد از موجودی در گردش بیت کوین طی یک سال گذشته از کیف پول ها خارج نشده است. علاوه بر این، فعالیت دفتر سفارش صرافی بزرگ بایننس نشان داد که قبل از ریزش قیمت روز جمعه تا پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای خود، حمایت های موجود بالاتر از مارک ۴۰۰۰۰ دلاری قدرت خود را از دست داده اند.

افزایش فشار فروش می تواند از قدرت منطقه تقاضای روزانه در نزدیکی سطح ۳۶۰۰۰ دلار کاسته و احتمال لمس پایین ترین سطح قیمت روز ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) یعنی ۳۲۹۳۳ دلار را بیشتر کند. پیش از رسیدن به این کف قیمت، حمایت موجود در منطقه ۳۸۸۰۰ دلار و ۳۴۹۰۰ دلار می تواند مانع از افت قیمت شود.

چارت بیت کوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ یک شنبه 1 اسفند

در روند صعودی، اولین مقاومت در حدود تراز ۴۰۳۵۰ دلار و سپس تراز ۴۱۰۰۰ مانع حرکت گاوها می شود. این مقاومت در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی سقف نوسانی ۴۴۳۷۵ دلار به ۴۰۱۰۰ دلار قرار دارد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 22 شهریور

مقاومت بعدی در نزدیکی تراز ۴۱۶۲۰ دلار و مقاومت اصلی در حدود ۴۲۲۵۰ دلار در حال تشکیل است. حرکت قاطع بالاتر از مقاومت ۴۲۲۵۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت تراز ۴۲۷۵۰ و بعد از آن، تا مرز ۴۳۲۰۰ دلار هدایت کند.

اندیکاتور RSI در نمودار روزانه پایین تر از خط میانی و در سطح ۴۱ قرار داشته و MACD از منطقه صعودی خارج می شود.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: coingape

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.