تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین پس از پشت سر گذاشن یک روند نزولی مستمر، نزدیک به منطقه ۲۸۵۰۰ دلاری حمایت شد. پس از آن، یک مبنای حمایتی نزدیک به ۲۸۶۰۰ دلار تشکیل داده و افزایش جدیدی را آغاز کرد.

با حرکت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۹۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته)، قیمت از منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری گذشت. ولی در نزدیکی منطقه ۳۰۶۰۰ دلاری با مقاومت سختی برخورد نمود. به این ترتیب، بعد از ثبت بالاترین سطح قیمت روزانه در حدود ۳۰۷۲۱ دلار، اصلاحی نزولی قیمت را تا سطح کنونی یعنی حدود ۳۰۱۰۰ دلار کاهش داد.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۳۰۴۰۰ دلار در حال تشکیل است. اولین مقاومت در مسیر صعود بیت کوین، نزدیک به سطح ۳۰۴۰۰ دلار واقع است. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۳۰۶۰۰ دلار است.

نمودار بیتکوین 9 - تحلیل تکنیکل بیت کوین؛ جمعه 30 اردیبهشت

حرکتی قاطع بالای سطوح مقاومت ۳۰۴۰۰ و ۳۰۶۰۰ دلار می تواند در کوتاه مدت باعث افزایش قیمت تا مقاومت ۳۱۵۰۰ دلاری گردد. بالاتر از این سطح، احتمال تداوم روند افزایشی قیمت قوت می گیرد.

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از ناحیه مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری شتاب کافی را به دست آورد، به روند نزولی فعلی ادامه خواهد داد. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار مانع از سقوط قیمت خواهد شد. اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۹۸۰۰ دلار و SMA-100 یک ساعته قرار دارد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 26 بهمن

در صورت عبور از حمایت مذکور، حمایت بعدی نزدیک به سطح ۲۹۶۵۵ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۸۵۹۰ دلار به ۳۰۷۲۱ دلار مانع از حرکت خرس ها خواهد شد. شکست نزولی و بسته شدن قیمت زیر حمایت ۲۹۶۵۰ دلاری ممکن است شروع یک روند نزولی تازه را در پی داشته باشد. در این حالت، قیمت می تواند تا سطح ۲۸۵۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۹۸۰۰ و ۲۹۶۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۰۶۰۰ و ۳۱۲۰۰ و ۳۱۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.