بیت کوین در نزدیکی منطقه ۱۹۵۲۵ دلار به خوبی حمایت شد و از همان نقطه یک روند اصلاح صعودی جزئی را آغاز کرد. در نتیجه، توانست سطوح ۱۹۷۰۰ و ۱۹۸۰۰ دلار را پشت سر بگذارد و موج بهبود فعلی را قدرت ببخشد. با افزایش مومنتوم صعودی، قیمت از مرز ۲۰ هزار دلار گذشت و بالاتر از یک خط روند نزولی با مقاومتی نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD دیده می شود، شکسته شد.

چارت ساعتی بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکل بیت کوین؛ سه شنبه 8 شهریور

این جفت ارز اکنون مقاومت موجود در نزدیکی تراز ۲۰۴۰۰ دلار را پشت سر گذاشته و نزدیک به میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) با قیمت ۲۰۴۶۶ دلار ترید می شود. اولین مقاومت اصلی در روند صعود این ارز، نزدیک به سطح ۲۰۳۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) قرار دارد. مقاومت بعدی نیز در نزدیکی تراز ۲۰۷۰۰ دلار دیده می شود به سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ حرکت نزولی ۲۱۸۷۵ دلار به ۱۹۵۲۵ دلار نزدیک است. هرگونه افزایش بیشتر قیمت می تواند آنرا به سمت منطقه مقاومتی ۲۱۰۰۰ دلاری سوق دهد.

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۲۰۴۰۰ دلار را پشت سر بگذارد، با خطر کاهش مجدد روبرو می شود. اولین حمایت در روند نزولی نزدیک به تراز ۲۰۰۰۰ دلار قرار دارد. در حال حاضر، حمایت اصلی در نزدیکی سطح ۱۹۸۵۰ دلار در حال تشکیل است. شکست نزولی قیمت زیر سطح حمایت ۱۹۸۵۰ دلاری می تواند با افت شدید دیگری در کوتاه مدت و حرکت به سمت کف قبلی در ۱۹۵۲۵ دلار همراه گردد.

همچنین بخوانید:   یک نوع جدید از ETF آتی بیت کوین توسط SEC تایید شد

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC /USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۱۹۸۵۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۷۰۰ و ۲۱۰۰۰ دلار

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.