ضرر و زیان ناشی از گزارش تورم ایالات متحده ، امروز ، چهارشنبه در بازار رمزارزها ادامه یافت. در نتیجه این گزارش ، انتظارات مبنی بر تداوم سیاست های پولی سختگرانه این کشور تقویت می شود. این درحالیست که بازار رمزارزها همچنین با آزمایش احتمالی ارتقاء بلاک چین اتریوم روبه رو است.

بیت کوین ، ظهر امروز به وقت توکیو پس از افت ۱۰ درصدی در نزدیکی سطح ۲۰۰۰۰ دلاری قرار گرفت. اتریوم نیز عملکرد ضعیف اخیر خود را ادامه داد و به سطح قیمت ۱۶۰۰ دلاری کاهش یافت. بازارهای سهام، اوراق قرضه و رمزارزها در روز سه شنبه پس از انتشار داده های مورد انتظار تورمی ایالات متحده کاهش پیدا کردند. فدرال رزرو می تواند به دلیل این گزارش ، نرخ بهره را به میزان بیشتری افزایش دهد.

چارلی مک الیگوت(Charlie McElligott)، استراتژیست کلان شرکت خدمات مالی نامورا سکیوریتیز (Nomura Securities) درشبکه تلویزیونی بلومبرگ عنوان کرد:
“فدرال رزرو هیچ جایگزینی جز تداوم سیاست های پولی انقباضی ندارد که منجر به تحت فشار قرار گرفتن دارایی ریسکی می شود.”

چنین عوامل کلان اقتصادی در حال حاضر منجر می شوند که توجهات نسبت به رویداد ارتقای اتریوم کاهش یابد.

جوزف لوبین(Joseph Lubin)، یکی از بنیانگذاران شبکه اتریوم، در شبکه تلویزیونی بلومبرگ در این رابطه عنوان کرد : “آزمایشات بسیاری در زمینه ارتقای مرج صورت گرفته است ، از این رو ، مرج به احتمال زیاد بسیار راحتی انجام خواهد شد.”

همچنین بخوانید:   شاخص ترس و طمع بیت کوین برای اولین بار پس از 17 هفته به منطقه خنثی بازگشت

روند صعودی قیمت اتریوم از اواسط ژوئن(اواخرخرداد) به دنبال انتشار اخبار آپدیت مرج آغاز شد ، اما اخیرا با بن بست روبه رو شده است.

مارک نیوتن(Mark Newton)، استراتژیست تکنیکال در شرکت تحقیقاتی فاند استرت (Fundstrat) در یادداشتی در روز سه شنبه نوشت:
” بیت کوین ممکن است پیش از رسیدن به کف قیمتی ماه اکتبر(مهر-آبان) ، به زیر سطح قیمتی ۱۸۰۰۰ دلاری برسد.”

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: bnnbloomberg

مقاله اصلی

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.