قیمت واقعی هولدرهای بلندمدت و قیمت واقعی هولدرهای کوتاه‌مدت دو معیار مهمی هستند که در تحلیل زنجیره‌ای استفاده می‌شوند و تلاقی بین آنها از نظر تاریخی مهم است. این اتفاق باید مقداری نوسان را به بازار بازگرداند.

آخرین بار حدود سال ۲۰۱۹ شاهد تلاقی بین این دو بودیم، یعنی قبل از سقوط بیت کوین به پایین‌ترین سطح چند ساله اخیر خود در ۳۱۰۰ دلار. زمانی که قیمت واقعی (تحقق یافته) کوتاه‌مدت به زیر قیمت واقعی بلندمدت کاهش می‌یابد، بازار به شدت اشباع شده در نظر گرفته می‌شود.

هر زمان که سودآوری بیت کوین خیلی کم باشد، جریان ورودی به آن معکوس می‌شود، زیرا سرمایه‌گذاران می‌توانند سود بالقوه خود را با ورود در قیمت‌های پایین‌تر افزایش دهند. از نظر تکنیکالی، افت بیت کوین به زیر قیمت واقعی هولدرهای کوتاه‌مدت و بلندمدت نشانه مهمی است که سودآوری بسیار پایین شبکه را نشان می‌دهد.

دو سناریو
با کاهش سودآوری بازار و رسیدن قیمت واقعی به مقادیری که در یک سال گذشته ندیده‌ایم، ممکن است شاهد دو سناریو برای چگونگی پیش‌روی اوضاع باشیم: افزایش حجم معاملات در بازار بوسیله سرمایه‌گذاران نهادی که شروع به خرید می‌کنند یا افزایش ناگهانی فشار فروش، زیرا سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت و بلندمدت می‌خواهند سربه‌سر یا با ضرر نسبتاً کمی از بازار خارج شوند.

همچنین بخوانید:   قیمت بیت کوین اکنون به زیر «قیمت واقعی» رسیده است

با توجه به کاهش ورود سرمایه، سیاست‌های پولی سختگیرانه در ایالات متحده و سپتامبری که چیزی جز ضرر برای بازار به همراه نداشته، اجرای هر دو سناریو به یک اندازه ممکن است. در حال حاضر، بازار منتظر داده های آتی CPI و نشست FOMC است که می‌تواند مقداری نوسان برای بیت کوین ایجاد کند و حداقل باعث حرکتی کوتاه‌مدت در بازار شود.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.
منبع: u.today

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.