با تغییر اتریوم از الگوریتم اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS)، اکنون تنها ۱۲ درصد از ۵۰ رمزارز برتر از PoW استفاده می کنند. بطوریکه فقط شش شبکه رمزارزی از مکانیسم های اجماع PoW مانند SHA256 یا Scrypt برای تأیید تراکنش‌ ها و استخراج رمزارزهای جدید استفاده می‌ کنند. Bitcoin.com اخیراً گزارش داده بود که چگونه در بین ده رمزارز برتر، تنها یکی از آن ها باقی می ماند که از PoW استفاده می کند. و درحال حاضر آن رمزارز فقط بیت کوین است.

sixcoins 1536x292 1 300x57 - تنها 6 رمزارز در بین 50 کوین برتر بازار، از الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند

اتریوم کلاسیک (ETC) به عنوان سومین کوین PoW در رده‌ بندی ۲۰ رمزارز برتر امروز می باشد و از دوج کوینی که تقریباً ۴۲۹ تراهش در ثانیه (TH/s) هش ریت یا ۰.۰۰۰۴۲۹۹۴ EH/s دارد عقب تر است. پس از اتریوم کلاسیک لایت کوین است که چهارمین کوین PoW در میان ۵۰ کوین برتر بوده و تقریباً ۰.۰۰۰۴۶۹ EH/s یا ۴۶۹ TH/s به بلاک چین لایت کوین اختصاص داده شده است. بعد از لایت کوین، مونرو (XMR) با ۲.۷۱ گیگاهش هش ریت در ثانیه (GH/s) در رتبه پنجم قرار دارد. آخرین سکه PoW نیز از بین ۵۰ دارایی برتر رمزارزی بر اساس ارزش بازار، بیت کوین کش (BCH) می باشد.

بیت کوین کش در حال حاضر دارای ۱.۲۸ EH/s قدرت هش است که به بلاک چین BCH اختصاص داده شده است. بیت کوین دارای ۲۲۸ EH/s است و بین هر شش شبکه PoW، نزدیک به ۲۳۰ EH/s قدرت هش وجود دارد که هر شش زنجیره را ایمن می کند. در حالی که چیرگی بازار بیت کوین ۴۰.۷۶ درصد از ارزش خالص کل اقتصاد رمزارزها را تشکیل می دهد، بطوریکه از هر کوین اثبات کار موجود، بیت کوین ۹۴ درصد از ارزش دلاری اقتصاد کوین های اثبات کار را به خود اختصاص داده است.

همچنین بخوانید:   اکنون در رمزارزها سرمایه گذاری کنید، نه بعد از سقوط بزرگ در اقتصاد دنیا

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع: news.bitcoin

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.