هفتم سپتامبر ۲۰۲۲ (۱۶ شهریور) دقیقاً یک سال از زمانی است که السالوادور اولین کشور در جهان است که با اجرای قانون، بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است.

نایب بوکله(Nayib Bukele)، رئیس جمهور السالوادور، با حمایت از بیت کوین به عنوان ارز قانونی در سال گذشته، وعده داد که پذیرش بیت کوین به نفع ۷۰ درصد از جمعیت محلی است که از سال ۲۰۲۱ به خدمات بانکی دسترسی نداشتند.

دولت سالوادور همچنین بیت کوین را به عنوان ابزاری برای جذب سرمایه گذاری خارجی، ایجاد مشاغل جدید و کاهش اتکا به دلار آمریکا در اقتصاد این کشور معرفی کرد.

شاید بتوان مزایای واقعی فعلی پذیرش بیت کوین در السالوادور را زیر سوال برد، زیرا بیت کوین تقریباً ۶۰ درصد از ارزش خود را از زمانی که این کشور ارز دیجیتال را به عنوان پول قانونی پذیرفته است، از دست داده است.
دقیقاً در چنین روزی یک سال پیش، بر اساس داده های CoinGecko، بیت کوین در حدود ۴۶۰۰۰ دلار معامله می شد. در ۶ سپتامبر ۲۰۲۱(۱۵ شهریور ۱۴۰۰)، دولت سالوادور اولین خرید بیت کوین خود را انجام داد و ۲۰۰ بیت کوین را به قیمت ۱۰.۳۶ میلیون دلار یا با قیمت متوسط ​​۵۱۸۰۰ دلار خریداری کرد که تفاوت زیادی با قیمت های فعلی بیت کوین ایجاد می کند، زیرا بیت کوین در روز سه شنبه به زیر ۱۹۰۰۰ دلار سقوط کرد. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت ۱۸۸۰۶ دلار معامله می شود که بیش از ۶۴ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

همچنین بخوانید:   راه اندازی دوباره 25000 ماینر توسط ماراتن دیجیتال در ماه آگوست

122222222 - جشن سالگرد پذیرش بیت کوین در السالوادور

دولت سالوادور تاکنون در مجموع ۲۳۸۱ بیت کوین خریداری کرده است که به قیمت فعلی ۶۲ میلیون دلار کمتر از قیمتی است که السالوادور برای دارایی های فعلی بیت کوین خود پرداخت کرده است.

الخاندرو زلایا(Alejandro Zelaya)، وزیر دارایی السالوادور، قبلا تاکید کرده بود که علیرغم کاهش قیمت ها، این کشور هیچ ضرری در خرید بیت کوین خود تجربه نکرده است، زیرا آنها کوینی را نفروخته اند. دولت سالوادور نیز بارها پروژه اوراق قرضه بیت کوین خود را به دلیل شرایط نامطلوب بازار و مسائل ژئوپلیتیکی به تعویق انداخته است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع:cointelegraph

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.