حامیان بازار رمزارزها پس از سپری تابستانی سخت ، این بار ممکن است شرایط نامساعدی را در ماه سپتامبر(شهریور-مهر) تجربه کنند.

بر اساس سوابق گذشته ، نهمین ماه سال میلادی ، یکی از بدترین ماه‌ها برای بزرگترین رمزارز بازار بوده است. این رمزارز از سال ۲۰۱۷(۱۳۹۶) در ماه های سپتامبر با ضرر و زیان مواجه شده است.

بر اساس بیانات شرکت سرمایه‌گذاری Bespoke، بیت کوین در طول پنج سال گذشته به طور متوسط با افت ماهانه ​​۸.۵ درصدی روبه رو شده است. اتریوم، دومین رمزارز بزرگ نیز تحت فشار قرار گرفته است و میانگین درصد کاهش ماهانه آن ، دو رقمی است.

شاون کروز(Shawn Cruz)، استراتژیست ارشد معاملات در شرکت خدمات مالی تی‌دی امریترید (TD Ameritrade) طی مصاحبه ای در این باره عنوان کرد:
“ماه سپتامبر به احتمال زیاد ، یک بار دیگر ماه پر نوسانی خواهد بود. خطر کاهش قیمت ها در این ماه مطرح است. از این رو ، ممکن است در این ماه شاهد یک روند نزولی با شدت کمی بیشتر باشیم.”

رمزارزها در تمام سال جاری میلادی بی ثبات بوده اند. فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی در راستای مهار تورم ، نرخ های بهره را افزایش می دهند. بیت کوین در سال جاری میلادی تقریباً ۶۰ درصد کاهش یافته است و برخی از رمزارز حتی با ضرر و زیان شدیدتری نیز روبه رو شده اند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 28 مرداد

همچنین گفتنی است که دارایی های دیجیتال در تمام سال جاری میلادی همراستا با سهام ایالات متحده نوسان کرده اند و همبستگی بین این دو دارایی همچنان به قوت خود باقیست. ماه سپتامبر برای بازار سهام نیز ، ماه سختی بوده است. از آنجایی که معامله گران و سرمایه گذاران منتظر برگزاری نشست بعدی سیاست گذاری فدرال رزرو در این ماه هستند ، ماه سپتامبر امسال نیز به احتمال زیاد چندان متفاوت نخواهد بود.

لیا والد(Leah Wald)، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی ارزهای دیجیتال والکری اینوستمنتس (Valkyrie Investments)،طی مصاحبه ای عنوان کرد:
“بهتر است روند بازار در ماه سپتامبر گذشته و پیش از آن را مورد بررسی قرار دهیم ،اما به نظر من ، باید محیط هر بازار را به طور مستقل در نظر بگریم که به ویژه ، به سبک معاملات و بازه زمانی مربوطه بستگی دارد.”

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع: bnnbloomberg

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.