صنعت استخراج بیت کوین (BTC) در طول سال ۲۰۲۲ استرس زیادی را تحمل کرد، زیرا بازار نزولی طولانی مدت به طور مستقیم بر درآمد آن‌ها در صورت تبدیل به دلار آمریکا تأثیر گذاشت. با این حال، ماینرهایی که نسبت به کمترین روز درآمد ماینینگ در سال یعنی ۱۳ ژوئن(۲۳ خرداد) مقاوم هستند، شاهد افزایش ۶۸.۶۳ درصدی درآمد استخراج در یک ماه بودند.
در طول سال، درآمد حاصل از استخراج بیت‌کوین به دلیل عوامل متعددی که حول احساسات سرمایه‌گذاران از جمله تنش‌های ناشی از سقوط بازار، فروپاشی اکوسیستم و سرمایه‌گذاری‌های زیان‌آورمتمرکز شده‌اند، کاهش یافت. اکوسیستم بیت کوین با عوامل تعیین کننده متعددی از جمله درآمد استخراج کنندگان به دلار، مشکل شبکه و نرخ هش بهبود یافت.

1111111 2 - درآمد استخراج بیت کوین 68.6 درصد نسبت به کم درآمدترین روز سال 2022 افزایش یافت

داده‌های blockchain.com تأیید می‌کند که درآمد استخراج بیت‌کوین در یک ماه نزدیک به ۶۹ درصد افزایش یافته است(از ۱۳.۹۲۸ میلیون دلار در ۱۳ جولای(۲۲ تیر) به ۲۳.۴۸۸ میلیون دلار در ۱۲ آگوست(۲۱ مرداد)) . علاوه بر این، قیمت‌های پایین‌تر تجهیزات ماینینگ (GPU) به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین اجازه می‌دهد تا زیرساخت‌های موجود خود را در حالی که به دنبال استخراج هستند، گسترش دهند.
در کنار درآمد ماینینگ، هش ریت بیت کوین در ماه گذشته بیش از ۱۰ درصد رشد کرد و به انعطاف پذیری شبکه در برابر حملات دابل اسپندینگ کمک کرد. با این حال، در نتیجه، سختی شبکه، معیاری برای اینکه استخراج یک بلوک جدید بیت کوین چقدر دشوار است، برای اولین بار از ژوئن(خرداد) افزایش یافت.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (9 شهریور)

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.