تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

کسانی که از بیت کوین متنفرند با تمسخر می گویند که آماده خواندن آگهی ترحیم آن هستند، اما داده های درون زنجیره ای و سایر شاخص های تکنیکال نشان می دهند که محدوده قیمت فعلی می تواند منطقه خرید خوبی برای سرمایه گذاران باشد. پیتر شف، یکی از منتقدین سرسخت بیت کوین با انتشار پستی در توییتر گفته است:

“اگر بیت کوین توانسته است ۷۰ درصد از رکورد ۶۹۰۰۰ دلاری خود فاصله بگیرد و به زیر ۲۱۰۰۰ دلار سقوط کند، به همین راحتی هم می‌تواند ۷۰ درصد دیگر کاهش یابد و به ۶۰۰۰ دلار برسد. با توجه به اهرم های بیش از حد در بازار کریپتو، فروشی اجباری را تصور کنید که همزمان با این موج فروش گسترده رخ می دهد. با این اوصاف، ۳۰۰۰ دلار یک هدف قیمت محتمل تر خواهد بود”.

بدون تردید، چند ماه گذشته برای سرمایه گذاران روزهای بسیار سختی بوده است چرا که قیمت بیت کوین (BTC) به پایین ترین سطح سال ۲۰۲۲ یعنی ۱۷۶۰۰ دلار سقوط کرد، اما حتی در این شرایط هم می توان گفت که این بار هم ادعای کسانی که منتظر مرگ این دارایی هستند به همان سرنوشتی دچار می شود که ۴۵۲ پیش بینی قبلی تجربه کردند!

جامعه بیت‌کوین‌ با استناد به معیارهای قدرتمند درون زنجیره‌ای مشخص می کنند که بیت‌کوین چه زمانی در منطقه خرید قرار می گیرد و اکنون زمان آن رسیده است که نگاهی دقیق‌تر به این معیارها داشته باشیم.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

برخی از معامله گران همیشه در جهش های میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای خرید می کنند

نمودار زیر که توسط تحلیلگر بازار Rekt Capital منتشر شده است نشان می دهد که یکی از معیارهایی که در طول تاریخ به عنوان یک حمایت قابل قبول برای بیت کوین عمل کرده است، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای آن (MA) است.

همانطور که در نواحی مشخص شده با دایره های سبز نشان داده شده است، پایین ترین سطوح ایجاد شده در بازارهای نزولی قبلی در مناطق نزدیک به ۲۰۰-MA رخ داده است، که به طور موثر به عنوان یک سطح حمایتی مهم عمل کرده است.

چارت بیتکوین 1 - درحالی که منتقدان منتظر مرگ بیت کوین هستند، این سه معیار خلاف این ادعا را ثابت می کند!

در بیشتر مواقع، قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی به زیر این معیار کاهش یافته و سپس به آرامی به بالای ۲۰۰-MA بازمی گردد تا یک روند صعودی جدید را آغاز کند.

در حال حاضر، بیت کوین پس از نزولی کوتاه مدت به زیر این معیار، درست در حدود MA-200 هفته ای خود معامله می شود. در حالی که احتمال حرکت به سمت سطوح پایین تر وجود دارد، تاریخ نشان داده است که قیمت در بلند مدت پایین تر از این سطح قرار نخواهد گرفت.

حمایت چند ساله قیمت باید حفظ شود

در کنار حمایت ارائه شده توسط MA 200 هفته ای، چندین سطح قیمت مهم از گذشته بیت کوین نیز وجود دارد که در صورت ادامه روند کاهش قیمت، به عنوان حمایت هایی قابل اعتماد عمل خواهند کرد. آخرین باری که بیت کوین زیر با قیمتی ۲۴۰۰۰ دلار معامله شد در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) بود، زمانی که ۲۱۹۰۰ دلار به عنوان یک حمایت مهم وارد عمل شد و پس از آن قیمت بیت کوین تا مرز ۴۱۰۰۰ دلار جهش کرد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در صورتی که حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری به کلی از دست برود، سطوح حمایتی بعدی در نزدیکی ۱۹۹۰۰ دلار و ۱۶۵۰۰ دلار قرار خواهند داشت.

MVRV زمان شروع انباشت این دارایی را نشان می دهد

یکی از معیارهای نهایی که نشان می دهد بیت کوین احتمالاً به مرحله انباشت مطلوبی نزدیک شده است، نسبت ارزش بازار به ارزش تحقق یافته (MVRV) است که در حال حاضر روی ۰.۹۶۹ قرار دارد.

معیار - درحالی که منتقدان منتظر مرگ بیت کوین هستند، این سه معیار خلاف این ادعا را ثابت می کند!

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، به استثنای دو دوره کوتاه که با شرایط نزولی بازار همزمان شده است، در طول چهار سال گذشته امتیاز MVRV برای بیت کوین بیشتر مواقع بالاتر از عدد ۱ بوده است.

افت مختصری که در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۹) رخ داد، باعث شد که امتیاز MVRV به ۰.۸۵ برسد و برای یک دوره هفت روزه زیر ۱ باقی بماند، در حالی که در بازار نزولی ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ شاهد بودیم که این معیار به پایین ترین سطح ۰.۶۹۹۲ رسیده است.

در حالی که نمی توان به طور کلی احتمال کاهش بیشتر قیمت را انکار کرد، ولی بدترین پولبک احتمالی قبلاً اتفاق افتاده است و بعید است که کف فعلی برای مدت زیادی باقی بماند.

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 20 اردیبهشت

منبع: cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.