طرفداران ارزهای دیجیتال برای افزایش پذیرش بیت کوین (BTC) فشار می آورند زیرا هدف آنها ادغام این دارایی با سیستم مالی اصلی است. با وجود چالش‌های متعدد مانند نوسانات بازار، به نظر می‌رسد پیشرفتی در تعداد افرادی که با بیت‌کوین در تعامل هستند، وجود دارد.
طبق آمار BitInfoCharts.com، داده‌های به‌دست‌آمده توسط Finbold نشان می‌دهد که تا ۲۶ آگوست(۴ شهریور)، تقریباً ۳۵,۲۵۷,۲۰۶ آدرس حداقل یک دلار بیت کوین را در خود جای داده‌اند.
به طور خاص، این معادل حدود ۰.۴ درصد از جمعیت جهان است، به این معنی که هر ۲۲۶ نفر در سطح جهان به طور بالقوه دارای حداقل ۱ دلار بیت کوین بر اساس جمعیت فعلی جهانی ۷,۹۷۰,۱۱۴,۵۸۰ در زمان انتشار است.
شایان ذکر است که در برخی موارد، یک فرد ممکن است بیش از یک آدرس بیت کوین داشته باشد. به عنوان مثال، یک سرمایه گذار می تواند آدرسی به بیش از یک کیف پول داشته باشد.

pasted image 0 1 - در حال حاضر هر 226 نفر روی کره زمین حداقل 1 دلار بیت کوین دارد

قابل توجه است که طرفداران کریپتو برای پذیرش انبوه تلاش می کنند و به مزایای بی شمار بیت کوین نسبت به ارزهای فیات معمولی، مانند سهولت تراکنش ها و انتقال اقتصادی و سریع تر پول اشاره می کنند. با این حال، این دارایی هنوز با پذیرش جهانی درگیر است.
می توان فرض کرد که دارندگان ۱ دلار سرمایه گذاران خرد هستند که بیشتر بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند. نکته قابل توجه، هجوم سرمایه‌گذاران خرد تا حدی ناشی از ترس از دست دادن (FOMO) در کنار تلاش‌ها برای تست معاملات ارزهای دیجیتال است.
در عین حال، به دلیل ماهیت نسبتاً گران قیمت یک واحد بیت کوین، مالکیت ۱ دلار از دارایی برای اکثریت مقرون به صرفه تر است.

همچنین بخوانید:   هجوم سرمایه گذاران خرد به سمت رمزارزها به دلیل تورم بالا

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:finbold

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.