اکثر رمزارزها در پی اینکه رالی اخیر هر دو رمزارز اصلی بازار ، بیت کوین و اتریوم متوقف شد ، تغییراتی چندانی را به دنبال نداشتند.

بیت کوین در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت نیویورک ، حدود ۱ درصد کاهش یافت و در حدود سطح ۲۴۰۷۴ دلاری معامله شد درحالی که پیش از این ، قیمت بزرگترین رمزارز حهان ، در آخر هفته برای نخستین بار از زمان سقوط بازار در ماه ژوئن (خرداد-تیر)، به سطح ۲۵۰۰۰ دلاری افزایش یافت. ارزش بازاری این رمزارز پرچمدار از ۱۷ ژوئن(۲۷خرداد) حدود ۱۸ درصد افزایش یافته است.

اتریوم نیز با توجه به خوش‌بینی ناشی از آپدیت مرج ویا ادغام، تقریباً ۲ درصد کاهش یافت و در سطح ۱۹۰۴ دلاری قرار گرفت. این رمزارز در روز شنبه به سطح ۲۰۰۰ دلاری افزایش یافت و ارزش آن ، از اواسط ژوئن(اواخر خرداد) حدود ۷۵ درصد رشد کرده است.

رالی این رمزارزها همچنین منجر به افزایش قیمت رمزارزهایی از قبیل دوج کوین و پالی گان شد. این دو رمزارز در روز دوشنبه به ترتیب ۵.۳ و ۴.۸ درصد کاهش یافتند.

مت مالی(Matt Maley)، استراتژیست ارشد بازار در شرکت معاملات سازمانی Miller Tabak & Co، عنوان کرد: “از آنجایی که سرمایه گذاران ، از برخی از معاملات خود خارج شدند، این عقب نشینی ، عادی و قابل انتظار بود. آقای مالی به مسائل فعلی در بازار چین اشاره کرد که می توانند به احتمال زیاد منجر به احتیاط سرمایه گذاران در این بازار شوند.

همچنین بخوانید:   سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین تا چه سطوحی می تواند ادامه داشته باشد؟

“ما باید توجه کنیم که بازار رمزارزها همچنان خطرناک و پر ریسک است. به نظر من ، این نوسانات ، عادی و منطقی است و برای سود های اخیر رمزارزها به ویژه اتریوم لازم بود.”

الکش شاه(Alkesh Shah)، استراتژیست رمزارزها و دارایی های دیجیتال در بَنک آو اَمِریکا، در این باره عنوان کرد که افزایش اخیر قیمت رمزارزها به احتمال زیاد ناشی از عوامل کلان بوده است.”

وی در یادداشتی به همبستگی شدید دارایی های دیجیتال و دارایی های پر ریسک اشاره کرد.

“برداشت ما این است که خطرات ناشی از افزایش نرخ‌ بهره، نرخ تورم و وقوع یک رکود خفیف اقتصادی به احتمال زیاد درحال کاهش هستند اما احتمال وقوع یک رکود اقتصادی شدید ممکن است منجر به عملکرد ضعیف سهام رشدی(Growth stock) و اصلاح دارایی‌های پرریسک از قبیل رمزارزها ، شود.”

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: bnnbloomberg

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.