رئیس جمهور آفریقای مرکزی، فاستین-آرچنج توادرا (Faustin-Archange Touadéra)، اخیراً ادعا کرد که راه اندازی ارزدیجیتال sango و همچنین درخواست برای انتشار یک ارز دیجیتال مشترک توسط یک بانک مرکزی منطقه ای، دو نقطه عطف حیاتی برای این کشور و همچنین قاره آفریقا است.

Screenshot 2022 08 13 at 19 03 51 car twitter thread.webp WEBP Image 407 × 256 pixels 300x189 - راه اندازی موفقیت آمیز سانگو کوین یک نقطه عطف کلیدی برای آفریقای مرکزی است

رئیس جمهور اعتراف کرد با اینکه دولتش می‌ دانست که تصمیم برای راه‌ اندازی ارزدیجیتال سنگو و اعلام پذیرش قانونی بیت‌ کوین «راه آسانی نیست»، در آخرین تاپیک توییتری خود تاکید کرد که فروش ارزدیجیتال سنگو «دروازه ورود کشور ما به بازارهای جهانی از طریق جذب استعدادها، سرمایه گذاری و منابع جهانی است.”

در واقع، پس از اعلامیه ای مبنی بر اینکه آفریقای مرکزی دومین کشوری است که بیت کوین را پس از السالوادور به عنوان ارز قانونی اعلام کرده است، این تصمیم توسط بانک مرکزی کشورهای آفریقای مرکزی (BCAS) و صندوق بین المللی پول (IMF) مورد انتقاد قرار گرفت. با این وجود، این انتقاد مانع از ادامه روند پذیرش بیت کوین و عرضه نهایی سکه سانگو توسط دولت توادرا نشده است.

توادرا در توضیح اینکه چرا کشورش پروژه سکه سنگو را پیش برده است، گفت:

«سنگو یک رمزارز معمولی نیست، این اولین تلاش برای داشتن یک ارزدیجیتال مستقل است. سانگو آینده کشور ماست. چشم انداز ما. گذشته ما. آینده ما. ما از پذیرش بیت کوین و بلاک چین در سطح ملی حمایت می کنیم.»

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (14 شهریور)

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.
منبع: news.bitcoin

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.