تارو(Taro) پروتکل جدیدی است که در لایتنینگ لبز توسعه می یابد و وعده ایجاد و انتقال دارایی های دیجیتال را در بلاک چین بیت کوین و به طور خاص در شبکه لایتنینگ می دهد و از آن به عنوان یک پیشرفت انقلابی در توکن سازی ارزهای دیجیتال استقبال می شود.

طراحی تارو بسیار هوشمندانه است. این یک ساختار داده به نام درخت مجموع Merkle پراکنده را در داخل مسیر اسکریپت Taproot پنهان می کند، که خود درخت Merkle است که در هر آدرس Taproot موجود است. با این حال، من معتقدم که این طراحی یک محدودیت اساسی در مقیاس ایجاد می کند که می تواند با هر دارایی صادر شده با استفاده از پروتکل تارو به دست آید. اصل مشکل این است که هر بار که دارایی تارو صادر یا منتقل می شود، باید در یک تراکنش بیت کوین اتفاق بیفتد که در نهایت به بلاک چین متعهد می شود. فضای بلوک بیت کوین محدود است تا منابع مورد نیاز برای اجرای یک نود بیت کوین به حداقل برسد. این امر شبکه را غیرمتمرکز نگه می‌دارد و یک ستون اساسی در مدل امنیت بیت کوین است. فضای بلوک باید کمیاب باشد تا بیت کوین امن بماند.

تبلیغات زیادی در مورد تارو روی استفاده از آن در کانال های لایتنینگ متمرکز شده است. من نگرانی های زیادی در مورد پیچیدگی های این طراحی دارم، اما بیایید فرض کنیم همه چیز همانطور که در نظر گرفته شده است کار می کند. این پروتکل را فراتر از آنچه که منحصراً با تراکنش‌های زنجیره‌ای امکان‌پذیر است، افزایش می‌دهد، اما من فکر نمی‌کنم که این امر به دو دلیل کل تراکنش‌های زنجیره‌ای را کاهش دهد. اول، لایتنینگ برای معاملات کم ارزش بهینه شده است. این به این دلیل است که ارزش تراکنش لایتنینگ با مقدار نقدینگی متعهد به کانال های لایتنینگ محدود می شود. تراکنش‌های بیت‌کوین زنجیره‌ای دارای حداکثر ارزش نامحدود هستند و معمولاً انتخاب بهتری برای نقل و انتقالات بزرگ هستند. دوم، انتقال تراکنش‌های کم ارزش به لایتنینگ در درازمدت به دلیل تقاضای القایی، ازدحام را کاهش نمی‌دهد. مردم ظرفیت اضافی را تا رسیدن به تعادل جدید مصرف خواهند کرد.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (21 مرداد)

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.
منبع:bitcoinmagazine

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.