بر اساس آخرین داده‌ های صرافی رمزارزی همتا به همتای Paxful، حجم مبادلات بیت‌ کوین در نیجریه در نیمه اول سال ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰ تا خرداد ۱۴۰۱) تقریباً به ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است. وقتی این رقم با حجم مبادلات همتا به همتای ۷۶۰ میلیون دلاری در کل دنیا که در سال ۲۰۲۱ مشاهده شد، مقایسه شود، به این معنی است که کشور غرب آفریقا اکنون بزرگترین بازار همتا به همتا رمزارزی در سطح جهان است.

حجم رو به رشد مبادلات بیت کوین نیجریه که از طریق صرافی همتا به همتا (P2P) معامله می‌ شود، به این دلیل است که که ناظران، موسسات مالی را که دستورالعمل ۵ فوریه ۲۰۲۱ (۱۷ بهمن ۱۳۹۹) بانک مرکزی نیجریه (CBN) را نقض می‌ کنند، تحت فشار قرار می‌ دهند. این دستورالعمل، بانک‌ ها و سایر مؤسسات مالی تحت نظارت را از تسهیل تراکنش‌ هایی که شامل انتقال رمزارزها می‌شود، منع می‌ کند.

پکسفول در توضیح دلایل افزایش حجم P2P آفریقا، به Bitcoin.com News گفت که عدم دسترسی عمومی به خدمات مالی در سراسر این قاره، مردم را به سمت بیت کوین سوق می دهد. پکسفول در ادامه گفت:

«برای بازاری مانند آفریقا، که در آن بسیاری از مردم به بانک دسترسی ندارند و موسسات مالی به راحتی قابل دسترسی نیستند، امور مالی همتا به همتا فرصتی برای استفاده از خدمات مالی فراهم می کند. پذیرش بیت کوین در نیجریه به دلیل عوامل متعددی همچون: نرخ بیکاری ۳۳ درصدی، جمعیت ۳۸ میلیونی بزرگسال بدون بانک، جامعه جوان و کارآفرین (بیش از ۷۵ درصد جمعیت آن زیر ۳۵ سال هستند) و بی ثباتی مالی رخ داده است.

همچنین بخوانید:   سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین تا چه سطوحی می تواند ادامه داشته باشد؟

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: news.bitcoin

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.