با اینکه حجم بازار رمزارزها به بالای محدوده ۱ تریلیون دلاری بازگشته است، اما قیمت ها پس از آخرین رالی دوباره شروع به کاهش کردند. آخرین بار پس از سقوط بلاکچین Terra، حجم بازار رمزارزها میزان زیادی از ارزش خود را از دست داد و ترس شدیدی این جامعه را در ماه ژوئن (خرداد) فرا گرفت. شاخص ترس و طمع رمزارزها (CFGI) که توسط وبسایت alternative.me ارائه می شود، در آن زمان به شدت کاهش یافت و در ۳۱ می (۱۰ خرداد)، این شاخص به عدد ۱۶ از ۱۰۰ رسیده بود که نشان دهنده “ترس شدید” بوده است.

درحال حاضر، شاخص ترس و طمع عدد ۳۳ را نشان می دهد که این عدد بیانگر وجود احساس ترس درمیان سرمایه گذاران و معامله گران بازار رمزارزها است.

Screenshot 2022 08 20 at 00 13 29 values.webp WEBP Image 1280 × 600 pixels 300x141 - شاخص ترس و طمع رمزارزها نشان می دهد که همچنان ترس بر احساسات بازار حاکم است

این پلتفرم هر روز امتیاز رتبه بندی “احساسات و هیجان را از منابع مختلف تجزیه و تحلیل می کند و آنها را به یک عدد ساده تبدیل می کند.” در واقع نشان می دهد که مقدار ۰ به معنای “ترس شدید” است و مقدار ۱۰۰ نشان دهنده “طمع افراطی” است. این وبسایت می افزاید:

« در بازار رمزارزها رفتارها بسیار احساسی هستند. وقتی بازار در حال رشد است مردم حریص تر می شوند که نتیجه آن FOMO (ترس از دست دادن) است. همچنین، مردم اغلب رمزارزهای خود را در واکنش غیرمنطقی و با دیدن نمودار قرمز می‌ فروشند. به وسیله اطلاعات این نمودار، دو نوع نتیجه گیری می توان انجام داد: ۱) ترس شدید که می‌ تواند نشانه‌ ای از نگرانی بیش از حد سرمایه‌گذاران بوده و این می تواند یک فرصت خرید باشد. ۲) وقتی سرمایه گذاران بیش از حد حریص می شوند، به این معنی است که بازار در آستانه اصلاح است.

همچنین بخوانید:   بیت کوین در مسیر 40،000 دلار؟

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: news.bitcoin

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.