بر اساس گزارش وال استریت ژورنال در روز دوشنبه، غول مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، فیدلیتی (Fidelity) قصد دارد ، امکان راه اندازی معاملات بیت کوین در پلتفرم کارگزاری خود را مورد بررسی قرار دهد.

وال استریت ژونال این گزارش را به نقل از منابع آگاه به این موضوع ، منتشر کرده است و این منابع باید ناشناس بمانند.

این شرکت خدمات مالی مستقر در بوستون، ماساچوست، بالغ بر ۳۴ میلیون حساب کارگزاری را مدیریت می کند. این بدان معنی است که چنین اقدامی به احتمال زیاد ، پذیرش بیت کوین را به مرحله کاملا جدیدی سوق خواهد داد.

مایک نووگراتز(Mike Novogratz) مدیر موسسه گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) در سال ۲۰۱۹ عنوان کرد که مجوز ابیگیل جانسون(Abigail Johnson)، مدیر عامل شرکت فیدلیتی برای راه اندازی معاملات بزرگترین رمزارز جهان، صعودی ترین چیز ممکن است.

گفتنی است که آقای نووگراتز در ساعات ابتدایی روز به این خبر اشاره کرد و مدعی شد که این غول ۴.۵ تریلیون دلاری به زودی خدمات رمزارزی را برای کاربران حقیقی خود هم فراهم خواهد کرد.

فیدلیتی پیش از این خبر، از پذیرش بیت کوین خبر داده بود. این شرکت در سال ۲۰۱۵، یک پروژه استخراج رمزارزی را راه اندازی کرد.

این غول سرمایه گذاری از آن زمان شروع به ارائه خدمات متولی دارایی‌های دیجیتال کرد تا با شرکت هایی از قبیل کوین بیس رقابت کند.

همچنین بخوانید:   سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین تا چه سطوحی می تواند ادامه داشته باشد؟

شرکت فیدلیتی در ماه مارس گذشته (اسفند-فروردین۱۳۹۹) ، درخواستی را برای راه اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس (Exchange-traded fund) بیت کوین به ثبت رساند، اما توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مورد تایید قرار نگرفت. با این حال، فیدلیتی در ماه دسامبر(آذر-دی ۱۴۰۰) ETF بیت کوین خود را در کانادا راه اندازی کرد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: u.today

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.