بر اساس نوسانات شاخص هش ریبن (hash ribbon) که توسط چارلز ادواردز (Charles Edwards)، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه کاپریول (Capriole) دنبال می شود ، بدبینی ماینرها ممکن است به اوج خود برسد.

شاخص هش ریبن بیت کوین (BTC) حاکی از آن است که شرایط سخت ماینر ها دیگر روبه پایان است

آقای ادواردز در توییتی عنوان کرد که شاخص هش ریبن نشان دهنده احساسات ماینرهای بیت کوین (BTC) است که درحال حاضر سیگنال های گاوی برای بزرگترین رمزارز جهان صادر می کند.

screenshot u.today 2022.08.20 22 01 06 229x300 - صدور سیگنال گاوی برای بیت کوین توسط شاخص هش ریبن

منظور از شرایط سخت ویا دشوار ، همان کاپیتولاسیون(capitulation) است. ماینرها زمانی با این شرایط روبه رو می شوند که درصد خالص قابل توجهی از ماینرها دستگاه های استخراج خود را در یک مدت زمان طولانی خاموش می کنند.

آقای ادواردز همچنین افزود که شرایط دشوار ماینر ها در این دوره که منجر به توقف فعالیت تجهیزات استخراج ماینرها شد ، به پایان رسیده است. این شرایط سخت ، بازار رمزارز ها به شدت تحت فشار قرار داد و تنها دو روز کوتاه‌تر از دوره ای بود که در آن ،قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۸ به سطح ۳۱۰۰ دلاری کاهش یافت.

بیت کوین (BTC) بر اساس سوابق گذشته در طول شرایط سخت ماینرها به کف های قیمتی مهمی رسید.

همچنین بخوانید:   بیت کوین ممکن است پس از سخنرانی آقای پاول به کف قیمتی خود رسیده باشد

شاخص هش ریبن چیست و دلیل اهمیت آن

اندیکاتور هش ریبن توسط چارلز ادواردز در سال ۲۰۱۹ ساخته شد. آقای ادواردز مفهوم این اندیکاتور را در مقاله Hash Ribbons & Bitcoin Bottoms خود توضیح داده است.

این شاخص بر پایه همبستگی بین میانگین‌های متحرک (MA) 30 و ۶۰ روزه هش ریت بیت‌کوین (BTC) عمل می کند. به عبارت دیگر ، این شاخص نشان دهنده میزان هش‌های پردازش شده تمامی ماینرهای شبکه بیت‌کوین (BTC) است.

وقتی ۳۰ DMA به زیر ۶۰ DMA می رسد، تحلیلگران به اصطلاح در شرایط سخت قرار می گیرند و وقتی که این شرایط به پایان می رسد، عکس این قضیه رخ می دهد. هنگامی که ۳۰ DMA به بالای ۶۰ DMA می‌رسد، سیگنال‌های صعودی مطمئنی صادر می شود.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: u.today

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.